pytanie zadane 3 lutego 2018 w Internet przez użytkownika Gość
Czy jest jakaś strona internetowa, na której mogę sprawdzić mapę z zaznaczonymi punktami, gdzie aktualnie jest burza?

1 odpowiedź

odpowiedź 3 lutego 2018 przez użytkownika

Burze to jedne z najbardziej nieciekawych zjawisk pogodowych, które występują w naszym kraju. Nieciekawych bo są niebezpieczne dla ludzi i razem z nimi występują różne gwałtowne zjawiska typu wichury, ulewne deszcze czy gradobicia. Dlatego ważne jest, żebyśmy chronili przed nimi siebie jak i swój dobytek. Oczywiście najlepszą ochroną jest wczesna informacja, gdzie jest burza i czy zmierza w naszym kierunku.

Oczywiście są w internecie strony na których można sprawdzić na żywo chmury burzowe, gdzie obecne są tego typu zjawiska pogodowe w Polsce.

https://burzowo.info - strona, która pokazuje na satelitarnej mapie Polski zachmurzenie nieba i wyładowania atmosferyczne. Co ciekawe pokazane są na niej dokładne pojedyncze wyładowania atmosferyczne w postaci żółtych kropek z dokładną lokalizacją.

http://www.lightningmaps.org/blitzortung/europe/index.php?&lang=pl - tutaj mapa satelitarna całej Europy z zaznaczonymi burzami na żywo

https://gdziejestburza.info - mapy burzowe Polski i Europy na żywo. Radar opadów deszczu. 

https://radarowo.com/radar-burz/ - tutaj są pokazane ruchy chmur burzowych, dzięki czemu można sprawdzić w którą stronę one zmierzają.

komentarz 22 sierpnia 2021 przez użytkownika Gość
Dzięki przyda się mi w podróżach rowerowych co by mnie pioruny nie zaskoczyły w czasie jazdy i żebym mógł się odpowiednio wcześniej gdzieś schronił.
komentarz 17 maja 2022 przez użytkownika Gość

Ja często sprawdzam radar burzowy przed planowaną dłuższą wycieczką rowerową. Najczęściej korzystam z https://radarburz.pl - moim zdaniem najdokładniejszy radar i mapa burzowa.

Serwis pogodowy to najczęściej http://Twojpogoda.pl lub https://meteoserwis24.pl
Warto też spojrzeć na mapy dostępne na https://windy.com

...