seohost
pytanie zadane 28 stycznia 2018 w Różne przez użytkownika

miarka wzrostu

1 odpowiedź

odpowiedź 28 stycznia 2018 przez użytkownika

Dziś pokażę Wam jak zrobić miarkę do mierzenia wzrostu dziecka. Ja zrobiłam prostą miarkę, bez żadnych kształtów, gdyż wychodzę z założenia, że to co proste jest najlepsze. Żeby nie było nudno to na końcu miarki dodałam kwiatka, a na dole trawę. 

By zrobić podobną miarkę potrzebujesz:

- tekturowej kartki lub kartonu w dowolnym kolorze (u mnie ciemna zieleń),

- mazaka,

- linijki,

- nożyczek,

- masy mocującej lub mocnej taśmy dwustronnej.

Najpierw przygotowujemy sobie paski z tektury, bądź kartonu o równej szerokości i długości. U mnie jeden pasek miał około trzydziestu paru centymetrów. Brzegi, by nie były ostre, można przetrzeć papierem ściernym. 

Następnie na każdym odcinku rysujemy centymetry za pomocą mazaka. Moja miarka nie wisi od samego dołu, dlatego zaczęłam od 30 cm. Dalej kolejne kreski to kolejne centymetry. Co 10 cm znajduje się długa linia. 

centymetry na miarce

Ja swoją miarkę początkowo przykleiłam na taśmę dwustronną, ale nie polecam tej metody, bo taśma po prostu nie będzie się trzymać. Lepiej użyć masy mocującej (do kupienia w sklepie papierniczym lub z artykułami szkolnymi/plastycznymi - cena około 10 zł). 

Teraz pozostaje już tylko przykleić miarkę na odpowiedniej wysokości, łącząc wszystkie odcinki w całość. Na końcu możecie doczepić kwiatka, tak jak w moim przypadku lub głowę jakiegoś zwierzątka lub cokolwiek innego. Ja do swojego kwiatka - miarki będę jeszcze dodawać listki w miarę sprawdzania wzrostu dzieci. 

miarka wzrostu

mierzenie wzrostu u dzieci

...