pytanie zadane 28 stycznia 2018 w Dom i ogród przez użytkownika

worek na zabawki

1 odpowiedź

odpowiedź 28 stycznia 2018 przez użytkownika

Na pewno każdy rodzic wie ile rzeczy trzeba ze sobą zabrać, kiedy wybieramy się gdzieś z dzieckiem np. do znajomych w odwiedziny. Torba jest zapakowana jedzeniem dla malucha, pieluszkami, śliniaczkiem, ubrankami na zmianę itp. Do tego bierzemy dużą reklamówkę na zabawki dla dziecka, zwłaszcza jeśli odwiedzamy miejsce, w którym nie ma dzieci lub zabawek. Czasem bywa, że zabawki nie mieszczą się w jednej torbie i trzeba wziąć jeszcze jedną. No i oczywiście do tego dochodzi nasza torba z dokumentami, kosmetykami itp. A więc w sumie mamy 4 torby i jeszcze dziecko na ręku... Od samego myślenia o tym jest mi ciężko. 

No i będąc potem w gościnie nasze dziecko wywala zabawki z torby wszędzie gdzie tylko może, a my potem musimy je zbierać. Często nawet nie wychodząc z domu dzieci potrafią zrobić wielki bałagan, szczególnie w drobnych zabawkach, takich jak puzzle czy klocki. Dlatego dziś pokażę Wam jak zrobić worek na zabawki, który służy również jako miejsce do zabawy. Można go zabrać ze sobą wszędzie, a w nim będą ulubione zabawki naszej pociechy. No i ogromna zaleta to to, że nie trzeba ich sprzątać. Wystarczy worek ściągnąć i już.

A teraz zobaczcie jak go zrobić. Przygotujcie:

- materiał w dowolnym wzorze/kolorze,

- cienki polarowy kocyk,

- 5 metrów linki,

- szpilki,

- igłę i nitkę lub maszynę do szycia.

Wykonanie zaczynamy od wycięcia koła o średnicy 130 cm. Ja miałam wąskie pasy materiały więc wycięłam z papieru półkole o średnicy 65 cm i odrysowałam je na materiale 4 razy. Tak powstały 4 półkola. Potem zszyłam je ze sobą, by uzyskać 2 koła.  Dwa koła mam w kolorze różowym i dwa w kolorze granatowym we wzorki. Takie samo duże koło wycięłam jeszcze z cienkiego i lekkiego polarowego kocyka.

półkole z materiału

Mam więc 3 koła: dwa z materiału i jedno z polaru. Teraz pora na zszycie ich razem. Zszywamy je po lewej stronie, tak by polarowy kocyk znajdował się w środku. Dzięki temu, że wewnątrz naszego worka na zabawki mamy kocyk, dziecku będzie ciepło jak będzie siedziało na podłodze. 

koło z materiału

worek koło na zabawki

Gdy mamy już zszyte wszystkie koła razem, należy teraz zrobić miejsce na linkę, dzięki której w łatwy i szybki sposób będziemy mogli składać i rozkładać torbę na zabawki. W tym celu od brzegów koła zaznaczamy sobie za pomocą szpilek linię na tunel dla sznurka. Niech to będzie około 5 - 7 cm i zszywamy. W jednym miejscu worka robimy otwór, by wciągnąć linkę w tunel i przeciągamy ją dookoła worka. Na końcówki linki można również nawlec ściągacz (nie wiem czy to tak dokładnie się nazywa - taki plastikowy co jest przy kurtkach), wtedy jeszcze łatwiej będzie się nam zamykało worek na zabawki. 

przewlekanie sznurka

Worek na zabawki jest już gotowy. Teraz można go rozłożyć, położyć na nim ulubione zabawki, a w razie potrzeby szybko je sprzątnąć. 

worek do zabawek

ściągany worek na zabawki

komentarz 31 marca 2020 przez użytkownika Gość
Świetny pomysł ..muszę zrobić dla moich dzieciaków, bo ostatnio zabawki walają się po całym mieszkaniu. Zamiast bawić się w układanie na półki w odpowiednie miejsca zbiorem cały ten Majdan w jedno dzięki czemu sprzątanie szybciej będzie wyglądać.
...