seohost
pytanie zadane 28 stycznia 2018 w Gry przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 28 stycznia 2018 przez użytkownika

Kuchenne, kulinarne zabawki dla dzieci są bardzo zajmujące, a przynajmniej tak jest w naszym przypadku. Dlatego też sprawdziła się u nas zabawkowa pizza.

pizza zabawka

Z początku dziecko bawiło się nią tak jak to się powinno nią bawić, czyli kroiło na części i częstowało. Zabawka składa się z plastikowych elementów: pizzy, talerzyka, kubeczka, sztućców, soli, pieprzu, łopatki i noża do krojenia pizzy.

Zabawę w mistrza pizzy można oczywiście rozwinąć i pokazać dziecku z jakich składników robi się pizzę, jak przygotować ciasto na nią, jakie warzywa można do niej użyć (link), jak je kroić. Potem na ciasto dodajemy sos, przyprawy, kładziemy składniki i pieczemy. Dziecko może uczyć się cierpliwości, gdy zastawimy budzik (zabawkowy lub w telefonie) na minutę i musimy czekać za pizzą.

narzędzia i pizza do zabawy

Teraz pora na krojenie. Dziecko może liczyć ile ma wszystkich kawałków i dzielić je poprzez osoby, które będą jadły pizzę. Osobami mogą być rodzice, rodzeństwo, ale również zabawki usadzone na kanapie. Uczymy się wówczas tego czy dla każdego starczy pizzy, ile osób może ją zjeść itp. Po skończonym posiłku dziecko może na niby myć naczynia ucząc się porządku. Prócz tego za każdym razem, gdy robi nową pizzę, może dodawać swoje/inne składniki. 

...