pytanie zadane 28 stycznia 2018 w Książki przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 28 stycznia 2018 przez użytkownika

Dla osób czytających książki zakładki to coś co znacznie ułatwia nie tyle czytanie ile znalezienie odpowiedniego zadania lub rozdziału, podczas gdy musimy na chwilę odłożyć książkę. Sama przyznam, że nazbierało mi się sporo takich zakładek. Jedne dostałam, inne kupiłam, część była w kupowanych książkach, a jeszcze inne zrobiłam sama.

Dotychczas leżały na półce z książkami i za każdym razem, gdy brałam książkę to zahaczałam o zakładki i mi się one rozsypywały. Teraz postanowiłam zrobić z nimi porządek. Przygotowałam dwie wersje ich przechowywania. Wersja pierwsza to zebranie wszystkich i spięcie ich spinaczem czy takim klipsem jaki widzicie na zdjęciu.

spinacz do zakładek

Wersja druga to umieszczenie ich w pudełku na zakładki. W moim wydaniu jest to odrysowany na granatowym papierze kartonik po jakiś lekach. Następnie złożony, sklejony i już. Z tyłu jeszcze nakleiłam taśmę dwustronną, by całe pudełko przyczepić do wnętrza szafki. Wygląda to tak.

pudełko po lekach

składanie pudełka

pudełko na zakładki do książek

pudełko na zakładki

Oczywiście zakładki do książek można trzymać też w pudełeczku, które kupicie lub w ozdobnej doniczce czy etui na doniczkę. 

...