pytanie zadane 26 stycznia 2018 w Internet przez użytkownika Gość

Czasami jak sobie przeglądam internet i czytam artykuły, to zastanawiam się czy jest możliwość, żeby czytał mi je komputer? Czyli np. wchodzę na jakąś stronę internetową przez przeglądarkę i ustawiam sobie żeby komputer mi czytał wybrany przeze mnie artykuł. Da radę coś takiego zrobić pod Windowsem 10?

1 odpowiedź

odpowiedź 26 stycznia 2018 przez użytkownika

Pewnie chodzi Ci o coś podobnego jak syntezator mowy? Masz szczęście. W systemie Windows 10, zainstalowana jest najnowsza wersja przeglądarki internetowej Microsoft Edge, która jest następczynią Internet Explorer.

Ta przeglądarka ma wbudowany syntezator mowy, dzięki któremu możesz ustawić sobie czytanie dowolnego tekstu na stronie internetowej. Czynność jest uproszczona do minimum.

Wchodzisz w przeglądarce Microsoft Edge na stronę i zaznaczasz tekst, który ma być czytamy, następnie klikasz prawym przyciskiem myszy i wybierasz opcję Czytaj na głos

czytaj na głos z przeglądarki microsoft edge

Przeglądarka rozpocznie czytanie zaznaczonego tekstu, podświetlając aktualnie czytane słowo. U góry wyświetli się menu syntezatora, w którym możesz przewijać czytany tekst oraz zatrzymać lektora.

syntezator głosu w przegąldarce microsoft edge

Jakbyś nie zaznaczył konkretnego tekstu, to syntezator zacząłby czytać wszystkie treści na stronie, łącznie z menu, kategoriami, itd. Dlatego najlepiej zaznaczyć konkretnie, co ma czytać.

Trzeba przyznać że lektor (kobieta), brzmi bardzo profesjonalnie i czasami trudno się zorientować, że to tylko automat czytawink

komentarz 30 listopada 2019 przez użytkownika Gość
Ten elektroniczny czytacz jest świetny dla osób które słabo widzą. Nie trzeba nadwyrężać już i tak słabego wzroku.
...