seohost
pytanie zadane 26 stycznia 2018 w Zdrowie i uroda przez użytkownika

zawieszka na opaski

1 odpowiedź

odpowiedź 26 stycznia 2018 przez użytkownika

W dzisiejszym wpisie pokażę Wam jak wykorzystać ścinki materiału, które zostaną nam po szyciu np. ubrań. Można z nich zrobić zawieszkę, na którą będziecie wieszać opaski do włosów. Taka zawieszka będzie idealnym miejscem do przechowywania opasek. Jeśli nic nie szyjecie, a chcielibyście mieć taką zawieszkę można również wyciąć sobie odpowiednią ilość materiału lub odciąć brzeg/lamówkę (zazwyczaj grubszy od reszty materiału) i zawieszka gotowa.

Już Wam piszę jak ją zrobić. Przygotujcie:

- ścinki materiału lub obetnijcie brzeg (lamówkę) materiału np. od poszewki,

- nożyczki,

- szpilki,

- igła z nitką lub maszyna do szycia,

- opaski.

Zaczynamy od przygotowania materiału. Ja obcięłam, a właściwie zostały mi lamówki od materiału, z którego szyłam coś innego. Następnie z lamówki wycięłam odcinek o długości około 40 cm, kilka mniejszych o długości około 10 cm oraz jeden o długości 15 cm

paski materiału

kawałki materiału

Na najdłuższą lamówkę, za pomocą szpilek przypięłam w równych odstępach odcinki 10-cio cm. Złożyłam je na pół i przyczepiłam szpilką. W ten sposób powstało mi coś takiego. Przyczepianie zaczęłam od dołu najdłuższego paska. 

uszy do opasek

oczka do opaski

Z odcinka 15 cm zrobiłam uchwyt (uszko), tak by można było wszystko powiesić na haczyku w łazience czy przy toaletce. Wszystko zszyłam na maszynie, ale można też ręcznie. Zawieszka na opaski gotowa. Teraz można już wieszać opaski do włosów. 

wieszak na opaski

pasek do opasek

pasek na opaski do włosów

...