pytanie zadane 26 stycznia 2018 w Różne przez użytkownika

zakładka serduszko

1 odpowiedź

odpowiedź 26 stycznia 2018 przez użytkownika

W dzisiejszych czasach, w dobie internetu i urządzeń mobilnych, rzadko kiedy sięgamy po tradycyjne książki. Chociaż ja akurat jestem zwolenniczką tradycji. Lubię zapach kartek czytanej przeze mnie książki i to, że nawet przy długim czytaniu nie rozładuje mi się bateria, jak przy czytaniu e-booków. Myślę, że znajdzie się parę osób, które również wolą tradycyjne książki, bo ten wpis będzie właśnie dla Was.

Wykonam dziś zakładkę do książki w kształcie serduszka. Łatwa składanka origami, z którą każdy z Was sobie poradzi. Zrobienie zajmie kilka chwil, a efekt jest wspaniały. Poniżej instrukcja krok po kroku jak ją zrobić. Po pierwsze należy przygotować sobie kolorową kartkę o kształcie kwadratu. Wielkość nie jest ważna, ważny jest kształt.

zakładki serduszka origami

Kartkę składamy na pół i potem jeszcze raz na pół, tak by po jej rozłożeniu otrzymać 4 małe kwadraty.

kartka złożona na 4

Dół naszej kartki zaginamy do środka. Odwracamy i zaginamy do środka w sposób przedstawiony na poniższym zdjęciu.

zakładka

zakładka

Ponownie odwracamy i zaginamy "dzióbek" do samej góry kartki. Odwracamy na drugą stronę jeszcze raz, a następnie odginamy zagięcie tak by się otworzyło. Robimy tak z jednej i z drugiej strony.

zakładka do książki

jak zrobić zakładkę

Gdy odwrócimy powinniśmy otrzymać coś takiego. Jak widać jest już zalążek kształtu serduszka. By jeszcze bardziej przypominało serce zaginamy do środka pozostałe części kartki. Zawijamy do środka również boki dużej kartki. I następnie znów zaginamy pozostałość dużej kartki, tak by utworzyło się serce. 

serce origami

serduszko origami

orihgami serce

serduszko z origami

Zakładki w kształcie serca gotowe. Teraz możemy je użyć do naszej ulubionej książki. Mogą one również być idealnym prezentem dla lubiących czytać.

...