seohost
pytanie zadane 26 stycznia 2018 w Różne przez użytkownika

pudełko z butelki

1 odpowiedź

odpowiedź 26 stycznia 2018 przez użytkownika

Lubię wykorzystywać wszelkiego rodzaju surowce wtórne, ale o tym już wiecie, bo nie raz pisałam to na blogu. Czytając ten wpis, dowiecie się jak jeszcze można wykorzystać plastikowe butelki.

Pisałam już o tym, że z butelek pet możemy zrobić np. zraszacz do trawy. Dziś pokażę, jak pustą butelkę po wodzie można wykorzystać w domu. Polecam wszystkim zastanowić się dwa razy zanim coś wyrzucicie, bo zawsze może się to przydać. Dziś pokażę jak zrobić z butelek inne pojemniki, pudełka czy małe miseczki na drobiazgi.

Wystarczy, że masz:

- butelki plastikowe w dowolnym kolorze i rozmiarze,

- nożyczki i nożyk,

- żelazko.

Butelka po wodzie jest praktycznie gotowa do użycia, ale jeśli masz butelkę po soku czy napoju, to należy ją dobrze wypłukać. Możesz też na końcu dokładnie ją umyć, by nie lepiła się do przedmiotów w niej trzymanych. 

Nacinamy butelkę nożykiem w jednym miejscu, niżej bądź wyżej w zależności od tego jak wysoki chcemy mieć pojemnik. Miseczki będą niższe. Następnie wyrównujemy dookoła obręcz butelki za pomocą nożyczek. 

przecinanie butelki

rozcięte butelki

Rozgrzewamy żelazko i gdy jest już ciepłe przykładamy butelkę w miejscu cięcia do nagrzanej stopy żelazka. Wykonujemy okrężne ruchy butelką, by zaokrąglić ostre krawędzie butelki. 

żelazko i butelka

jak zaokrąglić butelkę

Tak przygotowane plastikowe pojemniki możemy użyć jako miseczki na drobiazgi lub zabawki, pudełka do kredek czy kosmetyków lub jako wazon do kwiatów. 

pojemniki z butelek plastikowych

komentarz 26 stycznia 2018 przez użytkownika anonimowy
Bardzo ciekawy i przede wszystkim ekologiczny pomysł. Czy ten plastik nie stopił się u Ciebie na żelazku?
komentarz 26 stycznia 2018 przez użytkownika
Nie, ale należy robić to szybko. Okrężnymi ruchami trzemy butelką o żelazko, powinno to trwać kilka sekund.
...