pytanie zadane 26 stycznia 2018 w Różne przez użytkownika

złote cyferki na urodziny

1 odpowiedź

odpowiedź 26 stycznia 2018 przez użytkownika

Dziś pokażę, jak w prosty sposób można samodzielnie zrobić cyferki. Mogą one być używane zarówno na urodziny, jak i inne uroczystości, jak np. jubileusz małżeństwa. W sklepach i kwiaciarniach można kupić już gotowe cyfry. Nie są one specjalnie drogie, za to wykonane z różnego rodzaju materiałów, ale nie ma jak to własnoręczna praca. 

Ja pokażę jak zrobić takie cyferki na urodziny z tektury i błyszczącego papieru, ale można je również wykonać z cienkiego styropianu, kolorowych kartek i brokatu. Wybór materiałów zależy tylko i wyłącznie od Was i od Waszej inwencji twórczej. 

Do wykonania cyfr przygotuj:

- szablony odpowiednich cyfr,

- błyszczący lub kolorowy papier,

- ołówek i klej,

- druciki bądź patyczki do szaszłyków,

- tekturkę,

- nożyczki,

- brokat w kleju opcjonalnie.

Na początek przykładamy szablon cyfr do tekturki. Dokładnie je odrysowujemy i wycinamy. Można się posłużyć mniejszymi nożyczkami bądź nożykiem do papieru. To samo robimy wycinając cyferki z błyszczącego papieru. Należy natomiast pamiętać, by z błyszczącego papieru przygotować dwie takie same cyferki np. dwa zera, gdyż będziemy je naklejać z dwóch stron!

przybory biurowe

tekturowe cyfry 0 i 9 i 6

Za pomocą kleju łączymy ze sobą trzy warstwy: papier błyszczący - tekturka - papier błyszczący. Przy naklejaniu ostatniej warstwy papieru błyszczącego należy umieścić wcześniej drucik i dopiero całość dokleić. 

naklejanie cyferek

Teraz zostawiamy nasze cyferki na parę chwil do wyschnięcia. Gotowe urodzinowe cyferki można umieścić na prezencie lub w bukiecie kwiatów. 

złote cyferki

komentarz 7 grudnia 2020 przez użytkownika Gość
Ja nie mialam tego zlotka,ale uzylam sreberka od czekolady i tez to wyglada fajnie i za darmo
komentarz 31 stycznia 2021 przez użytkownika Gość
tanio w domu, więc nie trzeba wydawać kasy - to lubię :)
...