pytanie zadane 26 stycznia 2018 w Różne przez użytkownika
otagowane ponownie 1 czerwca 2019 przez użytkownika

serduszka z papieru

1 odpowiedź

odpowiedź 26 stycznia 2018 przez użytkownika

Dziś prosta praca plastyczna, którą mogą wykonać nawet najmłodsze dzieci z drobną pomocą dorosłych. Wystarczą papier i klej, by powstały piękne serduszka. Takimi kolorowymi sercami z papieru można obdarować bliskich z okazji świąt lub np. Dnia Babci czy Mamy. Mogą również posłużyć jako dekoracja stołu czy miejsca podczas Walentynek lub ślubu. To jak je wykorzystać zależy wyłącznie od Was, natomiast samo zrobienie serduszek jest dobrą zabawą. 

serduszka na słomce

Materiały, potrzebne na wykonanie takich serc, na pewno znajdziecie w swoim domu, więc praktycznie nie poniesiecie żadnych kosztów ich zrobienia, prócz czasu oczywiście. Ale tego też nie dużo, bo zajmuje to około 30 minut. A więc przygotujcie:

- kolorowe kartki papieru,

- słomki,

- nożyczki i klej,

- słoik lub wazonik, w którym będziecie je trzymać,

- opcjonalnie wełnę lub włóczkę.

Zaczynamy od pocięcia kartek na około 2 - 3 cm paski. Na jedno serduszko potrzebujemy dwóch pasków tego samego koloru. Ja wycięłam sobie po cztery paski z każdego koloru kartki. Następnie każdy pasek składamy na pół. Teraz należy skrócić część pasków. Jeśli na jedno serduszko używamy dwóch pasków to jeden z nich musi być krótszy o około 2 cm. 

pocięte kartki papieru

Bierzemy teraz dłuższy złożony na pół pasek i go rozkładamy. Miejsce zgięcia, czyli środek smarujemy klejem i przyklejamy tam krótszy złożony na pół pasek. Dzięki temu po rozłożeniu mamy cztery paseczki / odcinki.

przyklejanie patyczka do papieru

Teraz wykorzystamy słomkę. Na nią nawijamy każdy z czterech pasków / odcinków i puszczamy. Robimy to od brzegu paska, po środek, czyli do miejsca zgięcia (sklejenia). Powstały nam swego rodzaju zawijańce, które po złożeniu pasków na pół zetkną się ze sobą tworząc serduszko.

słomka w papierze

zawinięte końce papieru

papierowe serca

Słomkę przecinamy na połowę, ale można również jej nie przecinać. Wtedy będzie dłuższa i zmieści się do wyższych wazonów czy słoiczków. Robimy nacięcie w jednym z końców słomki i tam umieszczamy serduszko. Dokładnie tak samo postępujemy z pozostałymi paskami i słomkami. Serc możecie zrobić tyle ile chcecie, ile Wam potrzeba.

serduszko na słomce

pastelowe serca na słomkach

Na koniec można papierowe serduszka umieścić w wazoniku lub słoiczku wypełnionym włóczką. Jeśli serduszka będą się Wam rozchodziły można je ze sobą skleić niewielką ilością kleju u brzegów pasków. 

...