pytanie zadane 26 stycznia 2018 w Gry przez użytkownika

klocki k-dron

1 odpowiedź

odpowiedź 26 stycznia 2018 przez użytkownika

K-Dron to gra edukacyjna, która przede wszystkim rozwija wyobraźnię oraz myślenie wizualne. Choć jest przeznaczona dla dzieci powyżej 3 lat, to moim zdaniem najbardziej z niej skorzystają dzieci uczące się w szkole podstawowej i gimnazjum, a także dorośli.

K-Dron, a właściwie czytając Kejdron to osiem klocków w dwóch kolorach. Ja mam akurat w kolorze białym i czarnym, ale są jeszcze inne kombinacje barw. Pierwszy raz spotkałam się z nimi uczestnicząc w kursie jakiś czas temu i chciałam spróbować własnych sił i zmierzyć się ze swoją wyobraźnią. Początki łatwe nie były, ale potem układanie klocków sprawiało mi wielką radość.

Producentem tych klocków jest firma "Domik" z Bydgoszczy. Grę można kupić w sklepach firmy bądź np. na allegro. Ceny są różne i choć moim zdaniem gra do najtańszych nie należy to jednak warto ją mieć. Gwarantuję, że jest to zabawa na cały dzień i mocno wciąga. Poniżej opiszę dokładnie co i jak.

Z czego składa się gra?

Gra K-Dron składa się z kwadratowego, przezroczystego pudełka, instrukcji oraz ośmiu, plastikowych klocków w dwóch kolorach. 

klocki k-dron

kolorowa instrukcja

Ile osób może brać udział w grze?

Gra jest przeznaczona dla jednej osoby, aczkolwiek druga osoba może pomagać.

klocki matematyczne

Jak zacząć grę i jakie są jej reguły?

Choć w pudełeczku znajduje się zaledwie 8 klocków, to istnieje aż 38 416 kombinacji ich układania. Zasady gry są proste. Należy odtwarzać układy pokazane w instrukcji przy pomocy klocków. Klocki należy układać w pudełku! Gra posiada trzy stopnie trudności, które oznaczone są w instrukcji:

- początkujący - kolor Zielony,

- zaawansowani - kolor Żółty,

- posiadający wyobraźnię - kolor Czerwony. 

instrukcja zielona

żółta instrukcja

instrukcja czerwona

Poniżej przedstawiam gotowe układy ułożone z klocków. 

 1. Wersja dla początkujących - odtworzony wzór drugi od lewej.

matematyczna układanka

2. Wersja dla zaawansowanych - odtworzony wzór drugi od lewej.

układanka mateamtyczna

komentarz 29 lutego 2020 przez użytkownika Gość
Przy grze trzeba nieźle wytężyć mózg
...