pytanie zadane 26 stycznia 2018 w Różne przez użytkownika

materiałowe literki

1 odpowiedź

odpowiedź 26 stycznia 2018 przez użytkownika

Są kolorowym akcentem wnętrz, unikalną ozdobą i świetną zabawką... Literki z materiału, bo o nich mowa są nie tylko elementem dekoracyjnym, ale również mogą być przedmiotem zaznaczającym "teren" danej osoby. Wielobarwne lub jednobarwne tkaniny wspaniale komponują się z resztą pomieszczenia. Kupić można je praktycznie w każdym większym sklepie z artykułami domowymi, ale można też, przy odrobinie cierpliwości, zrobić je samodzielnie. 

Dobrze jeżeli posiadacie umiejętność szycia na maszynie, wtedy cała praca będzie szła szybciej. Jeśli natomiast, podobnie jak ja, jesteście pozbawieniu tego daru, wszystko można wykonać za pomocą igły i nitki. Wykonanie materiałowych literek zajmie nam wtedy więcej czasu, ale warto go na to poświęcić. 

Przygotuj:

- materiał bądź materiały w dowolnym kolorze,

- igłę i nitkę w kolorze wybranych materiałów,

- długopis bądź ołówek,

- nożyczki,

- watę kosmetyczną,

- szablony liter wycięte z kartki lub kartonu. 

Na wybranym materiale kładziemy szablon litery. Odrysowujemy go dwukrotnie, ponieważ by uzyskać daną literkę należy zszyć ze sobą dwie części. Ważne!! Niektóre litery należy odrysować z lustrzanym odbiciu, by po zszyciu były odwrócone w dobrą stronę np. literę J lub G.

litera A

Następnie wycinamy odrysowane litery, ale pamiętajmy o 1 - 2 cm zakładce do zostawienia, którą zszyjemy.

literki A z materiału

Bierzemy się do szycia. Zszywamy ze sobą brzegi materiału jednej litery po lewej stronie, która była odrysowana dwukrotnie. Pod koniec szycia zostawiamy jeden brzeg wolny. Przy szyciu litery A, D lub O trzeba pamiętać, by nie zszywać środka, a wyłącznie zewnętrzny brzeg liter! Gdy zszylibyśmy również wewnętrzny brzeg nie przewrócimy go na prawą stronę. 

zszywanie liter

Wywijamy daną literę na prawą stronę i do środka wkładamy watę. Zszywamy całość oraz wewnętrzny brzeg przy literach A, D czy O. Do literek można również dołączyć tasiemki lub sznureczki, na które zawiesimy literki np. na ścianie. 

wypełnianie watą

literki z materiału

...