pytanie zadane 26 stycznia 2018 w Różne przez użytkownika

podstawki pod kubek z płyty cd

1 odpowiedź

odpowiedź 26 stycznia 2018 przez użytkownika

Dzisiejszy świat jest przepełniony od przeróżnych drobiazgów, bez których nie umiemy już funkcjonować lub które są dla nas niezbędne. Wiele z tych rzeczy jest jednorazowa, szybko się psuje, trzeba ją wyrzucić i kupić kolejną. Dotyczy to przedmiotów użytkowych, ale również takich jak np. płyty CD, które po jakimś czasie się psują. Dane zapisane na nich działają przez kilka lat, a później nie da się ich w żaden sposób odczytać. Co zrobić z taką płytą? Mam na to rozwiązanie.

Płyty można ponownie wykorzystać na wiele sposobów. Połamana płyta posłuży nam jako mozaika na ramkę do zdjęcia, ozdobiona w kolorowy papier będzie imitować rybkę, a podgrzana nad ogniem może ułożyć się w fantazyjną różę. Ja natomiast ze swoich płyt zrobiłam podstawki pod kubki. Jeśli również chcecie takie mieć, zapraszam do pracy.

Przygotujcie:

- stare płyty CD w ilości 2 na jedną podkładkę,

- materiał w odpowiednim kolorze,

- nożyczki, igłę i nici,

- taśmę klejącą dwustronną. 

Materiał należy rozłożyć na równiej powierzchni. Na nim kładziemy płytę CD i wycinamy na kształt koła z mniej więcej 2 - 3 centymetrowym zapasem. 

płyta cd

Następnie na kolorowej stronie płyty naklejamy kawałki taśmy. Dlaczego na kolorowej? Ponieważ przyklejając po błyszczącej stronie płyty taśmę w efekcie końcowym kolorowa strona prześwitywałaby nam przez materiał. Chyba, że używacie grubszego materiału wtedy nie ma znaczenia, po której stronie będzie przylepiona taśma. Do dwustronnej taśmy przyklejamy materiał, mocno go naciągając.

oklejona płyta cd

płyty cd w materiale

W taki sam sposób przygotowujemy resztę płyt CD. Teraz obie płyty nakładamy na siebie (kolorową stroną do siebie). Za pomocą igły i nitki zszywamy brzegi dookoła. 

zszywanie płyt

zeszyte płyty cd

podstawki z płyt cd

...