seohost
pytanie zadane 25 stycznia 2018 w Dom i ogród przez użytkownika

zraszacz z butelki

1 odpowiedź

odpowiedź 25 stycznia 2018 przez użytkownika

Choć lato już za nami, to z pewnością ten wpis przyda się na przyszłe wakacje i gorące dni lata. O tej porze roku, nieodłączną bolączką ogrodników oraz wszystkich, którzy lubią letni wypoczynek na zielonej trawce jest jej podlewanie. Najlepiej robić to codziennie wczesnym rankiem lub wieczorem, gdy słońce już tak nie grzeje. Jeśli natomiast pominiemy podlewanie przez kilka dni, nasza trawa może zacząć przypominać sawannę. Dlatego warto o nią dbać.

Lecz nie każdy lubi długie stanie i nawadnianie ogrodu, w którym piętrzą się kolorowe kwiaty i trawa. Z pomocą idą nam oczywiście wszelkiego rodzaju zraszacze ogrodowe. Choć ich cena nie jest może jakaś wysoka, to można taki zraszacz wykonać również samodzielnie. To w razie, gdyby sklepowy mechanizm zraszacza nam się zepsuł. 

Wykonanie jest bardzo proste. Wystarczy, że przygotujesz:

- plastikową butelkę po wodzie lub innym napoju,

- śrubokręt,

- kawałek materiału (opcjonalnie),

- ogrodowy wąż z wodą.

butelki usuwamy nakrętkę, gdyż nie będzie nam ona potrzebna. Można zdjąć również naklejkę. Śrubokręt podgrzewamy nad palnikiem kuchenki, by się trochę ogrzał. Dzięki temu szybciej zrobimy idealne dziurki w butelce. Podgrzanym śrubokrętem robimy dziurki. Trzy - cztery rzędy dziurek wystarczą. Ważne by robić je w niewielkiej odległości od siebie. 

butelka i śrubokręt

ogrzanie śrubokrętu

dziurki w butelce

Następnie do otworu butelki, w miejscu gdzie była nakrętka, umieszczamy końcówkę węża ogrodowego. Jeśli otwór jest za duży, można węża owinąć kawałkiem materiału. Teraz już wystarczy tylko odkręcić wodę (dobrze jak jest duże ciśnienie) i cieszyć się widokiem oraz wypoczynkiem.

wąż w butelce

natrysk ogrodowy

komentarz 10 maja 2020 przez użytkownika anonimowy
Świetny pomysł na wykorzystanie plastikowej butelki. Lubię takie coś z niczego, a właściwie coś z czegoś co i tak wylądowało by w śmieciach.
...