pytanie zadane 25 stycznia 2018 w Dom i ogród przez użytkownika

kula do prania w pudełku

1 odpowiedź

odpowiedź 25 stycznia 2018 przez użytkownika

Jakiś czas temu dostałam kulę do prania. Pierwszą moją reakcją było zdziwienie, bo dotąd nigdy się z nią nie spotkałam. Popytałam, poczytałam i postanowiłam ją wypróbować, zwłaszcza po wielu pozytywnych komentarzach na wielu forach. Część osób, które je miały były zachwycone działaniem kuli i tym, że starcza na o wiele więcej prań niż standardowa torebka proszku do prania. Jeszcze jedną zaletą było to, że jedną kulę można stosować zarówno do białych, czarnych i kolorowych ubrań. Pozostała część osób miała zdanie wręcz przeciwne, dlatego też postanowiłam, że najlepiej będzie jeśli sama to sprawdzę.

Opakowanie kuli do prania nie zawiera żadnej, ani jednej informacji w języku polskim, więc musiałam radzić sobie z tłumaczeniem instrukcji i szukaniem polskiej wersji w internecie. Nazywa się Clean' Ballz Supra i podobno była reklamowana w TV, co można odczytać z opakowania. Z niego też wyczytałam, że wystarcza ona na 1500 prań! Jest to magiczna eko kula, więc z powodzeniem może zastąpić chemiczne środki piorące. A wygląda tak:

zawinięta w folię kula do prania

Jest wykonana z dość twardej gumy, ale da się ją zgnieść, co pokażę na zdjęciu poniżej. W jej wnętrzu znajduje się wiele małych kulek ceramicznych ze środkiem piorącym. Dzięki temu, że jest gumowa nie niszczy bębna i ubrań podczas obrotów pralki. Poniżej wypiszę zalety kuli, o których dowiedziałam się z ulotki,a także wady, które zaobserwowałam.

Zalety

- antyalergiczna, antybakteryjna, 

- można ją stosować do każdego rodzaju tkanin,

- podczas prania uwalnia aktywny tlen, który skutecznie usuwa brud z włókien,

- nie niszczy włókien tkanin, gdyż nie zawiera detergentów,

- zmiękcza wodę,

- ubrania mają miły i świeży zapach,

- można ją stosować również w basenach przydomowych, gdyż usuwa bakterie i ogranicza powstawanie glonów.

Wady

- nie dopiera brudnych rzeczy, gdy pranie trwa mniej niż 45 minut,

- dopiera tylko mało poplamione rzeczy,

- zapach ubrań był wg mnie neutralny.

zgnieciona kula

Sposób użycia kuli do prania Clean' Ballz Supra jest następujący:

* umieszczamy kulę w bębnie pralki, razem z praniem. Jeżeli mamy więcej niż 5 kg prania, należy użyć dwóch kul.

* czas prania wynosi min. 45 min, zaś temperatura powinna wynosić od 40 do 60 stopni. Podczas krótszego prania plamy i zabrudzenia mogą nie zostać usunięte.

* po zakończeniu prania kulę należy umieścić w suchym miejscu.

Jak widać wad jest mniej niż zalet, więc może warto całkowicie przerzucić się na pranie bez środków chemicznych, detergentów i zmiękczaczy?... Ja póki co prałam z kulą wyłącznie ubrania ciemne, gdyż bałam się wypróbować pranie białych rzeczy z kulą, dlatego, że być może nie byłyby tak białe jak po praniu z proszkiem. Wrzuciłam do pralki koszulkę z plamą od sosu i oto wyniki.

PRZED 

brudna koszulka

PO

czysta koszulka

Plama jak była tak jest z tym, że mniejsza mniej widoczna. To pewnie dlatego, że nie prałam jej min. 45 minut, ale włączyłam pranie krótkie. Natomiast inne rzeczy wyprane dłużej z kulą były świeższe, ale nie czułam jakiegoś zapachu. Były raczej jego pozbawione. Może to i dobrze, gdy się nie lubi intensywnego zapachu proszku, ma się alergię lub wrażliwą skórę, tak jak w przypadku małych dzieci. Ostateczną ocenę kuli do prania pozostawiam Wam, drodzy Czytelniczy i zapraszam do pozostawiania swoich komentarzy pod tym postem. 

komentarz 26 marca 2020 przez użytkownika Gość
Ja kiedyś miałam taką kule i nawet nie wiem czy dokładnie taka sama jak na zdjęciu. I powiem szczerze słabo się nią ciuchy Dopierały. Tak jakby te kuleczki w środku były bardzo słabo rozpuszczalne i mało się pranie pienilo. No chyba że ja coś źle robiłam.
komentarz 31 stycznia 2021 przez użytkownika Gość
Miałam , chyba nawet identyczną, Ale za mało się pieniła
...