pytanie zadane 25 stycznia 2018 w Różne przez użytkownika

laurka na walentynki

1 odpowiedź

odpowiedź 25 stycznia 2018 przez użytkownika

Już niedługo wyjątkowy, piękny dzień zakochanych, czyli Walentynki. Pewnie niektórzy z Was obchodzą go co roku romantycznie, niektórzy normalnie, a niektórzy wcale :) Ja nie obchodzę tego święta jakoś "hucznie", ale staram się by wyróżniało się ono od zwykłego dnia. Zawsze próbuję zrobić coś co mile zaskoczy moją drugą połowę. Nie kupuję gotowych rzeczy, których pełno w sklepie, ale raczej robię coś samodzielnie. Was również zachęcam do tego.

Z racji święta Walentego postanowiłam pokazać Wam jak szybko można zrobić laurkę - walentynkę dla bliskiej osoby. Jest to drobiazg, ale może być miłym zaskoczeniem dla obdarowanej osoby. Oczywiście jest wiele innych drobiazgów, które możecie samodzielnie wykonać i nie musi to być akurat laurka. Możecie zrobić np.: kwiatka z bibułki, który zapewne postoi dłużej niż ten kupiony w kwiaciarni lub wykonać musujące kule do kąpieli o wspaniałym aromacie lawendy czy róż. Proste w przygotowaniu są również domowe mydełka czy świecznik o kształcie takim, jaki mu nadacie.

Wracając natomiast do tematu to, by wykonać laurkę z serduszkiem przygotujcie:  

- kartkę A4 w dowolnym kolorze,

- nożyczki,

- ołówek,

- kredki w dowolnych kolorach.

Na początek składamy kartkę na połowę w pionie. Tak, by po rozłożeniu wyglądała jak książka.

kartka rozkładana jak książka

Zostawiamy ją złożoną i przykładamy dłoń do kartki tak, aby końcówki palców dotykały złączenia kartki. Odrysowujemy dłoń. Może ona być rozłożona, czyli wszystkie palce oddzielamy od siebie lub złożona, czyli palce są razem złączone.  

odrysowana dłoń na czerwonej kartce

Następnie wycinamy po liniach zewnętrznych. Wycinamy również środek, ale tak, aby nie rozciąć go do końca, by nasza laurka mogła się składać i rozkładać. Teraz wystarczy jeszcze dowolnie ją ozdobić i wypisać życzenia. Walentynkowa laurka gotowa. 

wycięta dłoń z kartki

dedykacja na walentynce

...