pytanie zadane 25 stycznia 2018 w Różne przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 25 stycznia 2018 przez użytkownika

Niedawno, bo zaledwie parę dni temu, odbyła się w całej Polsce znana wszystkim akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, prowadzona przez Jurka Owsiaka. Co roku dzięki hojności wielu ludzi, suma zebranych pieniędzy na leczenie jest coraz większa. W ten jeden dzień w roku każdy lubi i chce pomagać, widząc komu i jak może pomóc. Pomagając przyczyniamy się do czegoś dobrego i czujemy się z tym lepiej. W akcji WOŚP można pomóc na wiele sposobów: przeznaczając dowolną sumę pieniędzy, licytując dane przedmioty i nie tylko, wysyłając SMSy czy chociażby wrzucając pieniążki wolontariuszom do puszek. Jak widać pomaganie jest proste i co najważniejsze można tak pomagać przez cały czas, a nie tylko przez ten jeden dzień.

Jak wiemy podobnych działalności czy fundacji, które pomagają ludziom, jest w Polsce bardzo wiele. Do każdej z nich zapisanych są setki potrzebujących, którzy chcą, by o ich cierpieniu i chorobie dowiedzieli się inni i pomogli. Przecież gdyby nie takie akcje, mało kto wiedziałby, że są dzieci, dorośli, osoby starsze, którym nasza pomoc bardzo się przyda. A przecież liczy się nawet mały gest.

Większość z Was pewnie pomyśli, że chcąc pomóc jakiejkolwiek osobie w jakiejkolwiek fundacji, należy wpłacić pieniądze na podany numer konta. Ponieważ jest początek roku, to prócz wpłat, można również przekazać 1% swojego podatku na dowolny cel, do czego zachęcają media. Jak widać przeważnie pomaganie wiąże się z kosztami, a przyznajmy, że nie zawsze kogoś stać, by przekazać nawet najdrobniejszą sumę. Dlatego też piszę ten artykuł, by pokazać Wam, że można wspierać potrzebujących tak, że nas to praktycznie nic nie będzie kosztowało, a dla nich znaczy bardzo dużo.

Mianowicie mowa o stronach internetowych, nastawionych na pomaganie, na których wystarczy kliknąć w odpowiednie pole, by pomóc. Taka pomoc nic nas nie kosztuje, prócz kilku minut, a właściwie sekund naszego czasu. Internautów jak wiemy z roku na rok przybywa. Przeważnie w każdym domu jest jeden komputer z podłączeniem do internetu. Z badań wynika, że coraz więcej czasu spędzamy przed komputerem, czasem nawet całe dnie. Zatem zachęcam Was do poświęcenia góra pięciu minut, by pomóc innym.

Dokładnie chodzi o to, by wejść na dowolną stronę z pomocą, których w sieci jest spora ilość. Strona z pomocą to np. Pajacyk, Dobry Klik czy Polskie Serce.  Akcje są dokładnie opisane, dowiecie się z nich co trzeba zrobić i w jaki sposób pomagacie klikając. W ten sposób możemy pomagać nawet wtedy, gdy nie mamy możliwości wspomóc fundacji finansowo. Gdy klikamy, sponsor przekazuje określoną sumę do fundacji, a ona za jej pomocą funduje leczenie najbardziej potrzebującym.

Warto się nad tym zastanowić, gdyż nigdy nie wiemy co może nas spotkać. Możemy znaleźć się kiedyś w podobnej sytuacji i również będziemy potrzebowali choćby najmniejszej pomocy ze strony innych ludzi. 

Klikajcie i pomagajcie razem z nami!

komentarz 25 stycznia 2018 przez użytkownika anonimowy
Świetny art. Z chęcią będę klikał i pomagał. Tym bardziej, że mnie to nic nie kosztuje. Bo niestety nie zawsze mam, żeby wysłać płatnego sms lub przelać jakąś kwotę pieniędzy fundacji :/
...