pytanie zadane 25 stycznia 2018 w Różne przez użytkownika

prostokątne pudełka

1 odpowiedź

odpowiedź 25 stycznia 2018 przez użytkownika

Już niedługo święta i pewnie każdy powoli myśli już o prezentach, a także o tym w co i jak je zapakować. Co ciekawe pakowanie dużych prezentów nie sprawia nam większego kłopotu. Gorszy problem mamy z mniejszymi drobiazgami. Nie zawsze uda nam się dostać odpowiednią torebkę czy pudełko, a zawinięcie w sam ozdobny papier często nie wygląda ładnie.

Dlatego też spróbujcie zrobić takie pudełko samodzielnie. Naprawdę nie trzeba być uzdolnionym, żeby je własnoręcznie wykonać.  Wystarczy przeczytać poniższe kroki instrukcji i oczywiście przygotować potrzebne materiały. A są nimi:

- kolorowa kartka papieru technicznego A4,

-  ołówek lub długopis,

- nożyczki,

- klej,

- opakowanie w takim kształcie, w jakim chcemy uzyskać pudełko np. pudełko od woreczków do lodów.

Zaczynamy od wyjęcia z pudełka jego zawartości, w moim przypadku woreczków do lodów. Następnie rozklejamy pudełko i równo je rozkładamy.  Odrysowujemy je na kartce technicznej. Ja użyłam zwykłej kartki rysunkowej, aby pokazać Wam dokładnie wszystkie obrysowane linie, gdyż na moich kolorowych (niebieskich) kartkach nie było by ich widać. Po obrysowaniu linii wycinamy szablon pudełka.

odrysowywanie pudełka

kształt pudełka

Zaginamy je po liniach w taki sam sposób, jak za pudełku, które wybraliśmy do odrysowania. Sklejamy ze sobą jeden rant (tak jak na zdjęciu). W ten oto sposób otrzymaliśmy już prawie gotowe pudełko. Zamykamy jedną stronę pudełka, która będzie dnem. Z drugiej strony (od góry) możemy coś włożyć i zamknąć. Pudełka możecie wykonać z dowolnego, kolorowego papieru. Techniczny papier trudniej się zgina, ale jest bardziej trwały.  

klejenie pudełka

wąskie pudełko

prostokątne pudełko

...