pytanie zadane 25 stycznia 2018 w Różne przez użytkownika

łódka z origami

1 odpowiedź

odpowiedź 25 stycznia 2018 przez użytkownika

Kolejny przedmiot wykonany z papieru za pomocą origami. Samodzielnie wykonany może być wspaniała zabawką dla dzieci podczas kąpieli lub podczas zabaw na podwórku. Łódeczkę można puszczać w misce z wodą, w wannie, basenie czy podczas letniego wypoczynku nad jeziorem. 

Do wykonania łódeczki potrzebna jest tylko kartka A4 lub zwykła kartka z zeszytu oraz chęci :) Zaczynamy od złożenia jej na połowę. Następnie można ją złożyć jeszcze raz na pół, by powstała linia na środku. Będzie ona pomocna w dalszym składaniu. Jeśli natomiast potraficie złożyć kolejne kartki równo nie musicie wykonywać drugiego złożenia. 

biała kartka papieru

Na górze złożonej kartki powinniśmy mieć brzeg, którego nie da się rozłączyć. Górne rogi składamy do środkaPaski, które zostały nam na dole w wyniku złożenia górnych rogów wywijamy na zewnątrz, a ich rogi zaginamy do środka, by nie wystawały.

kapelusz z kartki

czapka origami

łódka z papieru

Rozchylamy boki podstawy trójkąta odo dołu na zewnątrz i w ten sposób uzyskujemy, trochę odwrócony, kwadrat.

żaba z papieru

Dolne rogi zaginamy na zewnątrz tak, by pokryły się z górnym z rogiem u góry. Robimy to zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Dzięki temu uzyskaliśmy trójkąt. Łapiemy za górne rogi tego trójkąta i rozginamy na zewnątrz, pociągając delikatnie. I w ten sposób powstała nam łódeczka.

biały trójkąt

żabka z origami

łódź z origami

...