pytanie zadane 25 stycznia 2018 w Różne przez użytkownika

drzewko na biżuterię

1 odpowiedź

odpowiedź 25 stycznia 2018 przez użytkownika

Często naszą biżuterię trzymamy w jednym dużym pudełku, gdzie nic nie ma swojego określonego miejsca. Gdy potrzeba nam szybko coś znaleźć, to nie jest to takie łatwe w tym bałaganie. Dlatego też, gdy mamy już dość nieładu, proponuję wykonanie drzewka na kolczyki lub przegródek do naszego pudełka z biżuterią. Taka organizacja z pewnością ułatwi nam poszukiwanie odpowiedniej biżuterii, a dodatkowo będzie piękną dekoracją. 

Poniżej przedstawię krok po kroku instrukcję do wykonania drzewka, które każdy z Was może własnoręcznie wykonać w domu. Kolor kartki (drzewka) może być dowolny. Ja użyłam koloru pomarańczowo - brązowego. Wasze drzewko może być białe, zielone lub różowe. Może ono mieć również więcej dziurek na kolczyki niż moje. By zacząć przygotujcie:

- kartkę z bloku technicznego w dowolnym kolorze lub karton np. po butach,

- kartkę techniczną lub tekturkę z bloku (ostatnia kartka) do odrysowania szablonu,

- dziurkacz,

- ołówek lub długopis,

- nożyczki,

- linijka, 

- taśma klejąca (opcjonalnie), 

- kolczyki.

Krok 1

Na kartce technicznej lub tekturce rysujemy szablon drzewka. Jeśli chcecie, by drzewko było równe możecie skorzystać z szablonów zamieszczonych w internecie i je odrysować lub wydrukować. Następnie wycinamy je nożyczkami.  

drzewo narysowane na kartce

Krok 2 

Wycięte drzewko umieszczamy na kolorowej kartce lub kartonie i odrysowujemy dwa razy. Następnie je wycinamy

szablon drzewka

Krok 3

Na wyciętych szablonach drzew rysujemy linię, przy pomocy linijki. Staramy się, by była ona narysowana równo na środku. Moja linia ma około 10 cm. Na jednym szablonie rysujemy ją od dołu, a na drugim od góry. Dzięki temu oba szablony będą idealnie do siebie pasować. Robimy również dziurki na brzegach drzewa, byśmy mogli zawiesić na nim kolczyki

podzielone drzewko

Krok 4 

Umieszczamy jedno drzewko w drugim, by idealnie się ze sobą stykały. Dół oraz górę można umocnić taśmą klejącą, dzięki czemu drzewko nie będzie rozchodziło się na boki.  

drzewko na biżuterię

Krok 5 

Teraz wystarczy tylko umieścić w otworach kolczyki i ustawić drzewko w miejscu do tego przygotowanym. Drzewko na kolczyki gotowe! Od dziś szukanie odpowiednich kolczyków będzie zajmowało nam tylko chwilkę.

...