pytanie zadane 25 stycznia 2018 w Różne przez użytkownika

serwetki z papieru

1 odpowiedź

odpowiedź 25 stycznia 2018 przez użytkownika

Bardzo proste w wykonaniu serwetki z kolorowego papieru. Będą one piękną dekoracją stołu w domu, jak i na tarasie. A ponieważ sami dobieracie kolory, możecie łączyć je kolorystycznie tak, by pasowały do Waszych wnętrz. 

By stworzyć takie serwetki należy przygotować:

- arkusze kolorowego papieru w rozmiarze A4,

- klej,

- nożyczki,

- nożyczki małe lub nożyk do papieru,

- flamaster,

- dziurkacz (opcjonalnie),

-  żelazko,

- cyrkiel (opcjonalnie).

Wykonanie:

Na początek wybieramy jedną kartkę w dowolnym kolorze. Kolor ten będzie wierzchnią stroną serwetki. Składamy ją na cztery części. Następnie za pomocą cyrkla odrysowujemy (od dolnego rogu) półkole. Możecie to również zrobić odręcznie. Wycinamy odrysowane półkole.

wycinanie półkola

Teraz należy złożyć kartę jeszcze raz na połowę. Gdy mamy tak przygotowaną karteczkę, czas na Waszą inwencję twórczą. Rysujecie na tym kawałku dowolny wzór. Mogą to być motywy kwiatowe (jak u mnie), figury geometryczne lub inne dowolne wzory. Za pomocą małych nożyczek lub nożyka do papieru wycinamy narysowane wzory. Jeśli narysowaliście małe kółka i macie problem z ich wycięciem, użyjecie dziurkacza.

ażurowy rysunek

wycięta serwetka z papieru

Tak przygotowaną serwetę z wyciętymi wzorami, rozkładamy i smarujemy klejem z jednej strony. Kolejnym krokiem jest równomierne naklejenie jej na drugą kartkę papieru A4 w dowolnie wybranym przez Was kolorze. Wystarczy już tylko lekko zaprasować całą serwetę, by wszystko dobrze przyległo i wyciąć dookoła kartkę, która jest pod spodem.

serwetka z papieru

serwetka papierowa zrób to sam

Gotowe serwetki możecie używać do dowolnych celów: jako dekorację stołu, pod talerze, doniczkę z kwiatami itp. 

...