seohost
pytanie zadane 25 stycznia 2018 w Różne przez użytkownika

notesy

1 odpowiedź

odpowiedź 25 stycznia 2018 przez użytkownika

Ostatnio dość często słyszymy o dbaniu o środowisko, o ekologii, o tym, byśmy przykładali się do np. do recyklingu itp. Dlatego dziś pokażę, co można zrobić z kartkami drukowanymi przez nas praktycznie codziennie. Ile to razy zdarzyło się każdemu z nas, że coś wydrukował, a potem okazało się, że trzeba drukować jeszcze raz, bo czegoś zapomnieliśmy dopisać. Taka kartka wcale nie musi trafić do kosza na śmieci, tylko może mieć swoje tzw. drugie życie. 

Do wykonania naszego notesu będziemy potrzebować kartki, które są zapisane tylko z jednej strony. Taką kartkę A4 składamy na pół i przecinamy nożyczkami lub nożykiem. Następnie znów składamy i przecinamy. Możemy składać dalej i przecinać. Wszystko zależy od Was, od tego jakiej wielkości notes chcecie uzyskać. Moje notesy mają wielkość A6 i A7.

Przygotuj:

- pocięte kartki (zapisane po jednej stronie),

- kolorową kartkę, która będzie okładką (może być, ale nie musi),

- sznurek lub wstążkę,

- dziurkacz lub zszywacz.

Wykonanie: 

Jeśli masz już gotowy rozmiar kartek możesz przystąpić do pracy. Jeśli nie to najpierw potnij kartki A4 na mniejsze części. Kartki wkładamy do dziurkacza i robimy dziurki w odpowiednich miejscach. Przy moim większym tzn. szerszym notesie zrobiłam dwie dziurki, a przy małym tylko jedną na środku. Wasz notes może być grubszy lub cieńszy, wszystko zależy od Was i od tego ile karteczek macie przygotowanych. Następnie przewlekamy sznurek lub wstążkę przez dziurki, zawiązujemy i mamy już gotowy notes. Możecie również karteczki zszyć zszywaczem, ale wtedy Wasz notes nie będzie gruby.

dziurkowanie kartek

dziurkowane kartki

notes z kartek

notes wachlarz

notesy recykling

komentarz 4 marca 2020 przez użytkownika anonimowy
W dobie masowego wycinania drzew, to jest genialny pomysł. Przecież taka kartka zapisana tylko z jednej strony, może jeszcze posłużyć jako brudnopis z drugiej pustej. Chociaż takich kartek jest coraz mniej, bo teraz z reguły drukuje się dwustronnie.
...