pytanie zadane 25 stycznia 2018 w Różne przez użytkownika

obrączki na serwetki w pudełku

1 odpowiedź

odpowiedź 25 stycznia 2018 przez użytkownika

Już niedługo.... za kilkanaście dni... duży stół, przy którym zmieści się cała rodzina, biały obrus, świeczki, choinka, zapach pysznych dań i pusty talerz. A jak talerz to serwetki ubrane we własnoręcznie zrobione obrączki...

Wykonałam dwa zestawy obrączek na serwetki. Oba są równie proste do wykonania, wystarczy, że przygotujesz kilka niezbędnych rzeczy:

- rolki po papierze toaletowym,

- nożyczki,

- linijka i ołówek,

- klej,

- bibuła prasowana w dowolnym kolorze,

- igła i nitka w odpowiednich kolorach,

- wstążki (takie jakie masz),

- ozdoby np. koraliki, kokardki itp.

Wykonanie:

Zrobienie owych obrączek na serwetki zajmie nam trochę czasu, więc lepiej nie nastawiać się na pośpiech. Potrzebujemy przede wszystkim dużo cierpliwości.

ZESTAW 1 

Z rolek po papierze toaletowym wycinamy tyle krążków ile jest nam potrzebnych obrączek, czyli tyle ile będzie osób. Ważne by obrączki były równej grubości np. wszystkie niech mają po 2 cm. Następnie z bibułki prasowanej wycinamy pasek o szerokości ok. 4 cm. Smarujemy jego brzeg, przykładamy krążek z rolki i zawijamy, na końcu również podklejając wszystko klejem. Bibułkę, która została po bokach zaginany do środka. Można również wyciąć węższy pasek i owijać krążek przeplatając przez niego bibułkę, ale tak jak opisałam to pierwszym razem jest wygodniej. 

zielone obrączki na serwetki

Obrączka już prawie gotowa. Teraz wystarczy tylko ozdobić ją dostępnymi przedmiotami. Ja przyszyłam po dwa koraliki, a pośrodku nich dodałam jeszcze kokardkę.

obrączka na serwetkę zielona z kokardką

obrączka na serwetkę

ZESTAW 2 

Na zrobienie drugiego zestawu obrączek na serwetki potrzebujemy odrobinę więcej czasu, ponieważ wszystkie elementy będziecie musieli zszyć. Ja szyłam ręcznie, ale możecie to zrobić na maszynie. Na początek należy poprzecinać sobie wstążki na długości jakie chcecie uzyskać. Moje miały długość 10 cm i jedne (różowe - szersze) i drugie (fioletowe - węższe). Dodatkowo jeszcze przypaliłam odrobinkę brzegi obu wstążek, by potem nie zaczęły się prócz. Przygotowujemy sobie nitki w odpowiednich kolorach. Możecie zszywać normalnie, czyli jednym kolorem nitki, ale możecie zrobić tak jak ja i użyć dwóch kolorów nitek. Przystępujemy do zszycia boków obu wstążek, tak by powstała nam obrączka.

szycie wstążki

doszywanie ozdoby do serwetki

fioletowa obrączka na serwetkę

Teraz tylko pozostaje kwestia ozdobienia gotowej już obrączki na serwetkę. Oczywiście można pozostawić je bez ozdób lub coś nakleić. Wszystko zależy od Was. Tak przygotowane obrączki na serwetki mogą służyć również za prezent. Wystarczy zapakować je w pięknie przystrojone pudełko i wręczyć lub położyć pod choinką.

pudełko do obrączek

...