pytanie zadane 25 stycznia 2018 w Kuchnia przez użytkownika

przyprawy w słoiczkach

1 odpowiedź

odpowiedź 25 stycznia 2018 przez użytkownika

Pewnie każdy z Was ma w swojej kuchni słoiczki z przyprawami lub innymi produktami spożywczymi. Często pewnie słoiczki lub pojemniczki nie są przezroczyste i jak potrzeba nam jakiegoś składnika otwieramy każdy słoiczek, by wybrać to czego chcemy użyć. Pomocne w takich sytuacjach okazują się etykiety na słoiczki, które możecie wykonać samodzielnie.

Co będzie nam potrzebne:

- słoiczki, pojemniki, które chcemy okleić,

-  nożyczki ozdobne,

- dziurkacz ozdobny,

- papier samoprzylepny biały lub kolorowy,

- flamaster.

Wykonanie:

Na początku warto zrobić sobie szablon naszej etykietki, by wiedzieć jaki chcemy uzyskać kształt i wielkość. Moje etykietki będą okrągłe, bo takie mam słoiczki. Następnie należy odrysować na samoprzylepnym papierze tyle kółek (w moim przypadku 4) ile mamy słoiczków. Wycinamy je ozdobnymi nożyczkami. Dlaczego użyłam takich, a nie zwykłych nożyczek? Ponieważ etykietki tak wycięte, wydały mi się ładniejsze.

ozdobne koło wycięte z papieru

Teraz ozdabiamy górny i dolny brzeg etykietki za pomocą ozdobnego dziurkacza. Oczywiście ozdabianie etykiet należy do Waszej wyłącznej wyobraźni i pomysłów jakie macie; ozdabiamy je dowolnie wg uznania. Piszemy na naklejce nazwę przyprawy, jaka będzie znajdować się w słoiczku. Jeśli chcecie to można każdą etykietkę wzmocnić taśmą klejącą  po napisaniu jej nazwy, by się nie odklejała. Delikatnie odrywamy folię samoprzylepną od kartki i naklejamy w odpowiednie miejsce na słoiczku. Teraz już wystarczy tylko umieścić w środku słoiczka odpowiednie przyprawy i gotowe słoiczki ustawić na półce.  

ozdobne dzieurkacze

liście laurowe w słoiczku

słoiczki na przyprawy małe

Natomiast jeśli mamy przyprawy w oryginalnych woreczkach, to istnieje inny ciekawy sposób porządkowania przypraw, żeby można się połapać gdzie co jest.

...