seohost
pytanie zadane 25 stycznia 2018 w Różne przez użytkownika

przegródki do pudełka

1 odpowiedź

odpowiedź 25 stycznia 2018 przez użytkownika

Właściwie to nie napiszę tu jak zrobić takie pudełko, tylko jak w nim mieć porządek. Pewnie nie raz, gdy coś odkładamy (a zwłaszcza drobne rzeczy), to później mamy problem z ich znalezieniem. Znalazłam na to sposób. Pokaże Wam jak zrobić proste przegródki do pudełka na różne drobiazgi. W moim przypadku na biżuterię. Od tej pory nie muszę już jej szukać. 

Pudełeczko kupiłam kiedyś w sklepie z artykułami domowymi. Stało długo u mnie na półce i chowałam w niej biżuterię jaką tylko miałam. W końcu zaczęło mi się w nim wszystko plątać.... łańcuszki z koczykami, bransoletki z pierścionkami itd. O znalezieniu czegoś nie było mowy. Aż w końcu wpadłam na genialny pomysł zrobienia przegródek do pudełka i teraz każdy drobiazg ma swoje miejsce i porządek. 

Do wykonania takich przegródek potrzebowałam:

- arkusz kolorowego, sztywnego papieru wielkości kartki z zeszytu,

- nożyczki,

- ołówek,

- linijka.

W pierwszym kroku na arkuszu odmierzyłam paski o szerokości około 2 cm. Oczywiście wszystko zależy od tego jaką głębokość ma Wasze pudełko. Co do długości to należy zmierzyć długość pudełka, by móc dopasować idealne paski - przegródki. Na wyciętym pasku w równych od siebie odstępach nacinamy wgłębienia, w które będziemy wkładać paski krótsze. Gotową przegródkę należy umieścić w pudełku. Na zdjęciach zamieszczonych poniżej dokładnie widać to, o czym teraz piszę. 

biżuteria w pudełku

papierowe przegródki

przegródki w szufladzie

Pudełko z przegródkami jest już gotowe do użycia. Teraz wystarczy tylko włożyć do nich swoje ulubione kolczyki, pierścionki czy różne inne drobiazgi.

kolczyki posegregowane

trzy szufladki z przegródkami

wysunięta szuflada

...