seohost
pytanie zadane 25 stycznia 2018 w Różne przez użytkownika

przegródki do pudełka

1 odpowiedź

odpowiedź 25 stycznia 2018 przez użytkownika

Właściwie to nie napiszę tu jak zrobić takie pudełko, tylko jak w nim mieć porządek. Pewnie nie raz, gdy coś odkładamy (a zwłaszcza drobne rzeczy), to później mamy problem z ich znalezieniem. Znalazłam na to sposób. Pokaże Wam jak zrobić proste przegródki do pudełka na różne drobiazgi. W moim przypadku na biżuterię. Od tej pory nie muszę już jej szukać. 

Pudełeczko kupiłam kiedyś w sklepie z artykułami domowymi. Stało długo u mnie na półce i chowałam w niej biżuterię jaką tylko miałam. W końcu zaczęło mi się w nim wszystko plątać.... łańcuszki z koczykami, bransoletki z pierścionkami itd. O znalezieniu czegoś nie było mowy. Aż w końcu wpadłam na genialny pomysł zrobienia przegródek do pudełka i teraz każdy drobiazg ma swoje miejsce i porządek. 

Do wykonania takich przegródek potrzebowałam:

- arkusz kolorowego, sztywnego papieru wielkości kartki z zeszytu,

- nożyczki,

- ołówek,

- linijka.

W pierwszym kroku na arkuszu odmierzyłam paski o szerokości około 2 cm. Oczywiście wszystko zależy od tego jaką głębokość ma Wasze pudełko. Co do długości to należy zmierzyć długość pudełka, by móc dopasować idealne paski - przegródki. Na wyciętym pasku w równych od siebie odstępach nacinamy wgłębienia, w które będziemy wkładać paski krótsze. Gotową przegródkę należy umieścić w pudełku. Na zdjęciach zamieszczonych poniżej dokładnie widać to, o czym teraz piszę. 

biżuteria w pudełku

papierowe przegródki

przegródki w szufladzie

Pudełko z przegródkami jest już gotowe do użycia. Teraz wystarczy tylko włożyć do nich swoje ulubione kolczyki (można też zrobić oddzielne drzewko na kolczyki), pierścionki czy różne inne drobiazgi.

kolczyki posegregowane

trzy szufladki z przegródkami

wysunięta szuflada

...