pytanie zadane 24 stycznia 2018 w Różne przez użytkownika

wieniec na drzwi diy

1 odpowiedź

odpowiedź 24 stycznia 2018 przez użytkownika

Już niedługo w naszych domach zaczną się gorączkowe przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Prócz przygotowywania posiłków, dbamy również o to, by nasz dom wyglądał świątecznie. Z piwnicy czy też szafy zaczniemy wyciągać choinki, światełka, ozdoby. W sklepach prócz prezentów będziemy kupować świece ze świątecznymi motywami, serwetki na wigilijny stół czy też wieńce na drzwi. Ja chciałam Was dziś przekonać, do tego by taki wieniec zrobić samodzielnie. Z pewnością w swoim domu macie wszystkie potrzebne materiały. A jak wiadomo nic tak nie cieszy, jak rzecz zrobiona własnoręcznie. 

Do wykonania wieńca bożonarodzeniowego potrzebować będziecie:

- tektury lub starego kartonu,

- miski lub innego okrągłego przedmiotu,

- ołówka i nożyczek,

- zszywacza,

- kolorowa tasiemka, 

- łańcucha choinkowego w dowolnym kolorze,

- ozdób świątecznych np. bombek, kokardek itp.

Świąteczny wianek zaczynamy od wykonania szablonu. W tym celu na kartonie stawiamy miskę do góry dnem i odrysowujemy go dookoła, a następnie wycinamy po linii. Potrzebować będziemy dwóch kół.

koła z tektury

Następnie odwracamy miskę i ustawiamy ją normalnie na środku koła. Obrysowujemy ją dookoła i wycinamy po linii. Tak samo postępujemy z drugim kołem. Dzięki temu otrzymamy dwa identyczne szablony/okręgi naszego wianka

obręcze z tektury

Ucinamy kawałek kolorowej tasiemki. Dzięki niej będziemy mieli za co zawiesić nasz wianek. Mocujemy go do jednego z kół za pomocą zszywacza.

zszyte koła tekturowe

Okrąg z tasiemką smarujemy dookoła klejem, a następnie przykładamy drugi okrąg i mocno dociskamy. Jeśli chcecie umocnijcie oba okręgi zszywaczem. Teraz owijamy okręgi choinkowym łańcuchem. Jego końce mocujemy klejem lub zszywaczem.

srebrny łańcuch na kole

srebrny wieniec

Następnie przystępujemy do ozdabiania wieńca. W tym celu klejem lub zszywaczem mocujemy ozdoby. Przedmioty takie jak bombki można przywiązać dookoła okręgów.  A tak prezentuje się gotowy bożonarodzeniowy wianek.

wieniec bożonarodzeniowy na drzwi

...