seohost
pytanie zadane 24 stycznia 2018 w Zdrowie i uroda przez użytkownika

paznokcie w kropeczki

1 odpowiedź

odpowiedź 24 stycznia 2018 przez użytkownika

Pomysłów na malowanie i ozdabianie paznokci jest, jak wiemy, ogrom. Oczywiście nie każdy (niestety) ma talent do ich malowania w różne finezyjne wzory, więc zazwyczaj maluje je na jeden kolor. Pokażę niżej jak można z paznokci pomalowanych jednym kolorem zrobić ciekawy i prosty wzorek, do wykonania dla wszystkich.

Przed rozpoczęciem malowania potrzebujemy:

- lakierów do paznokci w trzech kolorach np. białym, czarnym i siwym,

- lakieru bezbarwnego lub odżywki,

- wykałaczki,

- kartki papieru.

Malowanie zaczynamy od dokładnego usunięcia skórek przy paznokciach oraz ich oczyszczenia, spiłowania. Następnie malujemy wszystkie paznokcie na jeden kolor lub tak jak ja: palec mały i serdeczny na biało, środkowy na siwo/szaro, a wskazujący i kciuk na czarno. Można również przyjąć inną kolejność i inne kolory. Czekamy, aż pierwsza warstwa lakieru dobrze wyschnie i malujemy paznokcie drugą warstwą. Ma ona na celu to, że idealnie pokryje nam niedociągnięcia powstałe podczas malowania pierwszej warstwy. Natomiast jeśli Wam za "pierwszym razem" wychodzi idealnie nie musicie stosować już drugiej warstwy.

pomalowane paznokcie w kolorach neutralnych

Teraz na kartkę wlewamy kropelkę czarnego lakieru i za pomocą wykałaczki stawiamy na paznokciach pomalowanych na biało, czarne kropki. Należy pamiętać o tym, że jest ich więcej od strony wolnego paznokcia, mniej na jego środku i bardzo mało przy tzw. obłączku. Będzie to, mam nadzieję, lepiej widać na zdjęciach o co mi chodzi. Następnie robimy takie same kropeczki na palcach: środkowym, wskazującym i kciuku, z tym, że kropki robimy białym lakierem. Czekamy, aż paznokcie dobrze wyschną i całość utrwalamy odżywką lub lakierem bezbarwnym. 

kropka czarnego lakieru do paznokci

paznokcie w białe i czarne kropki

Równie ciekawą (jak i oryginalną) metodą malowania paznokci, jest umieszczanie na nich tekstu z gazety.

...