pytanie zadane 24 stycznia 2018 w Różne przez użytkownika

bransoletka z odzysku

1 odpowiedź

odpowiedź 24 stycznia 2018 przez użytkownika

Może kogoś zdziwi tytuł tego wpisu, ale myślę, że jak opiszę dalej o co dokładnie chodzi to wszystko stanie się jasne. Bransoletka, którą dziś wykonam jest dość prosta do zrobienia i nie zajmuje dużo czasu. Do jej przygotowania wystarczą tylko dwie rzeczy:

- sznurek w dowolnym kolorze (do kupienia w każdym sklepie pasmanteryjnym),

- metalowe elementy, które będą ozdobą.

Metalowe części, o których wspomniałam, można tak samo jak sznureczek kupić w pasmanterii, ale można również pozyskać je inaczej. Moje metalowe elementy pochodzą bowiem z kaset VHS. Jeśli macie jakieś stare kasety, których już nie będziecie oglądać, a które i tak są do wyrzucenia, warto je przedtem rozkręcić. W środku znajdują się owe wałeczki metalowe, które służyły do przewijania taśmy. Teraz posłużą nam jako część dekoracyjna bransoletki.

Swoją drogą w takich starych kasetach można znaleźć wiele rzeczy, z których można coś zrobić. Nawet z samej taśmy można zrobić np. perukę na bal lub sukienkę hawajską (tylko trzeba ją wcześniej pomalować sprayem na kolor). Także zanim wyrzucicie stare kasety, najpierw je rozkręćcie i wydostańcie cenne skarby.

Postaram się dość zrozumiale opisać kolejno kroki, podczas robienia bransoletki, ale myślę, że wszystko będzie bardziej widoczne na zdjęciach poniżej. Zaczynamy od przewleczenia tak sznurka i zrobienia podwójnego supełka, by powstało nam oczko. 

sznureczek na bransoletkę

Teraz, mając dwie końcówki sznurka, przeciągamy raz jedną, raz drugą przez dziurkę w metalowej rurce. Następnie to samo robimy z kolejnymi rurkami. Niech będzie ich trochę mniej niż obwód Waszego nadgarstka.

nawlekanie metalowych elementów na sznureczek

bransoletka z metalu

Teraz wystarczy zawiązać podwójny supeł, alby rurki nam nie spadały. Zostawiamy parę centymetrów wolnego miejsca i znów robimy dość gruby supeł i kolejny. Supeł musi być gruby, aby można prze niego było przecisnąć oczko i by się odwiązał. Musi trzymać bransoletkę mocno, by nie spadła. Teraz już pozostaje nam obciąć niepotrzebne końcówki sznurka i założyć bransoletkę.  

sznurek i metal na bransoletkę

bransoletka metalowa diy

...