seohost
pytanie zadane 24 stycznia 2018 w Różne przez użytkownika

wzory na torebki świąteczne własnoręcznie zrobione

1 odpowiedź

odpowiedź 24 stycznia 2018 przez użytkownika

Zapewne dziś większość z Was pakując lub przygotowując prezenty na święta kupuje kolorowo ozdobiony papier i nie martwi się jak ozdabiać prezent. A jeśli chodzi o karty to również można je kupić gotowe, ładne, kolorowe wypisać i już. A ja polecam Wam, abyście sami spróbowali ozdobić paczki, w których będą prezenty lub wykonać kartki świąteczne. To może być naprawdę wspaniała zabawa, nie tylko dla Was, ale także dla Waszych dzieci.  

Przygotujcie:

- nożyczki,

- klej zwykły oraz mocniejszy np. Kropelkę,

- biały papier techniczny,

- zieloną kartkę A4,

- wstążkę lub rafię w dowolnym kolorze,

- brązową kartkę A4,

- złotą, żółtą kartkę A4 lub gotową gwiazdkę z papieru,

- kilka koralików lub innych świecidełek,

- patyczek np. do szaszłyków lub wykałaczkę,

- brązowy lub czarny flamaster,

- ołówek i linijka. 

Wykonanie:

Pokażę Wam trzy sposoby, jakimi można ozdobić kartkę świąteczną, laurkę, a w moim przypadku torebkę na świąteczny prezent. Na początek należy przygotować sobie kartkę z białego technicznego papieru w odpowiednich rozmiarach pasujących do torebki lub laurki. Taką kartkę będziemy odpowiednio ozdabiać, a następnie nakleimy ją na właściwe miejsce.

Sposób 1 

Bierzemy jedną z wcześniej przygotowanych białych kartek. Za pomocą ołówka i linijki na owej kartce odmierzamy 7 równych linijek, zaznaczamy środek i naznaczamy kropeczki w odpowiednich miejscach. Wszystko będzie widać (mam nadzieję) na drugim zdjęciu poniżej. Następnie za pomocą wykałaczki lub patyczka do szaszłyków robimy dziurki, nie za duże, tak by przeszła nam przez nie wstążeczka lub rafia. Zaczynamy przeplatanie od dołu do samej góry, tworząc na samym czubku kokardkę. Gotową kartę naklejamy np. na torebkę. 

dziurki w kartce

tasiemka przewleczona przez dziurki w kartce

choinka z tasiemki na kartce papieru

choinkowa ozdoba torebki

Sposób 2 

Bierzemy jedną z wcześniej przygotowanych białych kartek. Z zielonej kartki wycinamy trzy paski o szerokości 2 cm, a następnie je wycinany i przecinamy na połowę. Paski kolejno ze sobą sklejamy na brzegach, a następnie naklejamy na kartkę tworząc choinkę. Na jej czubku umieszczamy wyciętą gwiazdkę, a z brązowego papieru wycinamy trzonek od choinki. Gotową kartkę naklejamy na torebkę od prezentu.

paski z zielonego papieru

choinka z zielonych pasków

choinkowa ozdoba na papierową torebkę

choinka na torebce papierowej

Sposób 3 

Bierzemy jedną z wcześniej przygotowanych białych kartek.  Podobnie jak wcześniej, wycinamy z zielonej kartki paski o szerokości 2 cm, ale tym razem cztery takie paski. Następnie je przycinamy, tak by najdłuższy miał 21 cm, następny 18 cm, kolejny 15 cm, a najmniejszy 12 cm. Sklejamy ze sobą brzegi każdego z pasków tworząc koło, a następnie owe koło sklejamy ze sobą równo pośrodku, tworząc coś na kształt ósemki. Naklejamy nasze ósemki na biały kartonik, od najmniejszej do największej jedną pod drugą. Pod ostatnią flamastrem piszemy świąteczny okrzyk: ho! ho! ho! :) Teraz możemy ozdobić naszą choinkę i jeśli chcecie nakleić gwiazdkę na jej czubek. 

zielona ósemka z papieru

piętrowa choinka

choinka z koralikami

...