pytanie zadane 24 stycznia 2018 w Różne przez użytkownika

choinka z kartek papieru

1 odpowiedź

odpowiedź 24 stycznia 2018 przez użytkownika

To czego potrzebujemy:

- nożyczki (proste lub ze wzorkiem),

- kartki papieru (najlepiej użyć kartek zapisanych po jednej lub obu stronach),

- klej,

- kawałek tekturki,

- patyczek do szaszłyków lub wykałaczka (w zależności od tego jak wysoką chcemy mieć choinkę).

Wykonanie:

Na początek przygotujmy sobie kartki. Wycinamy z nich kwadraty o boku 8 x 8 cm - to będą największe kwadraty. Następnie 7 x 7 cm6 x 6 cm i tak do rozmiaru 2 x 2 cm. Każdego rozmiaru kwadratów użyłam po 20 sztuk. Oczywiście można zrobić ich więcej na wyższą choinkę. Z tektury wycinamy również kwadraty tylko, że mniejsze w ilości 6 sztuk. Kwadraty z tekturki są po to by cała konstrukcja się utrzmała i utrwaliła.

Gdy wszystko mamy gotowe przystępujemy do pracy. Będziemy zaczynać od największych kwadratów. Zaznaczamy sobie środek na jednej kartce rozmiaru 8 x 8 cm (można na oko) i wbijamy go na sam dół patyczka do szaszłyków. Zaraz pod nim i nad nim nakładamy tekturowy kwadracik posmarowany klejem. Następnie nakładamy pozostałe kartki największego rozmiaru. Gdy nałożymy już wszystkie, nakładamy posmarowany klejem tekturowy kwadrat.

Potem nakładamy kwadratu mniejsze, czyli 7 x 7 cm i po nałożeniu wszystkich przyklejamy kwadrat z tekturki. Wykonujemy tak do czasu, gdy wszystkie kartki i tekturki będą nałożone na patyk. Ważne!! Między kwadratem 3 x 3 cm, a 2 x 2 cm nie dajemy tekturki.  Gotową choinkę możemy dowolnie ozdobić. 

kwadraciki z kartek papieru

nadziewanie kartek na patyczek

nabijanie kartek na patyczek

choineczka z kawałków kartek 

...