seohost
pytanie zadane 24 stycznia 2018 w Różne przez użytkownika

kwiaty z prasowanej bibuły pomarańczowe

1 odpowiedź

odpowiedź 24 stycznia 2018 przez użytkownika

Pomysł na kwiaty z bibuły prasowanej, które można zrobić szybko i udekorować świąteczny stół, dom lub wykorzystać kwiaty dla dzieci jako laurka na dzień Babci, urodziny, imieniny lub pompony np. do tańca. 

pompony z bibuły prasowanej

Należy przygotować:

- bibułkę prasowaną (kilka arkuszy w różnych kolorach),

- nożyczki,

- nitkę w kolorze bibułki.

Wybieramy jeden arkusz cienkiej, prasowanej bibułki w takim kolorze, w jakim chcemy mieć kwiat. Składamy go wzdłuż na połowę. Następnie odmierzamy od góry np. 2 - 3 cm pasek i składamy go. Będziemy składać tak do końca bibuły, raz jedną stronę, raz drugą, aż uzyskamy wachlarz czy też harmonijkę. Wszystko lepiej będzie widać na zdjęciach poniżej.

Składamy wachlarz na połowę, obcinamy rogi  zaokrąglając je i przewiązujemy na środku nitką. Oddzielamy kolejne warstwy bibułki od siebie i układamy je według uznania. Jeżeli chcemy uzyskać kwiat, tak jak na ostatnim zdjęciu, to należy zwinąć gazetę w rulonik i owinąć zieloną bibułką. Na koniec włożyć łodygę w kwiat.

składanie bibuły prasowanej w wachlarz

wachlarz z prasowanej bibułki

związywanie bibułki nitką

okrągły kwiat z bibuły pomarańczowej

róża z prasowanej bibuły

komentarz 24 stycznia 2018 przez użytkownika anonimowy
Wszystko super, tylko na ostatnim zdjęciu kwiat jest bardzo bogaty i widać, że składa się z kilku części. jak je połączyć?
dziękuję za pomoc :)
komentarz 24 stycznia 2018 przez użytkownika
Bibułka prasowana ma to do siebie, że jest sztywna i bardzo dobrze się układa. Na ostatnim zdjęciu taki kwiat nie jest niczym połączony. Złożoną bibułkę pośrodku przeplatamy sznurkiem lub nitką, a następnie po prostu układamy poszczególne warstwy bibuły na kształt kwiatka. Te kilka części powstaje wskutek rozwarstwiania się bibułki.
Myślę, że pomogłam, ale w razie czego służę pomocą. :)
...