dhosting
w Kuchnia przez użytkownika

1 odpowiedź

przez użytkownika

O wodzie alkalicznej można ostatnio więcej słyszeć w reklamach lub na wielu internetowych stronach. Czasem zamiennie stosuje się nazwę woda jonizowana. Ma ona podobno właściwości lecznicze, choć nie ma na to dowodów naukowych. 

Woda jaką spotykamy w przyrodzie zawiera w swoim składzie jony, ale ogólnie nie przewodzi prądu elektrycznego - bilans ładunków jest zerowy. Natomiast wodę jonizowaną produkuje się poprzez metodę elektrolizy, czyli przez wodę zawierającą jony Na, K, Mg, chlorki, siarczany zostaje przepuszczony prąd stały. Po takiej elektrolizie woda będzie miała lekko zasadowy odczyn. Pamiętajmy, że zawsze ujemnym jonom OH towarzyszą dodatnie np. Na+. NaOH natomiast stosuje się w granulkach przeznaczonych do udrażniania rur więc taka woda może być bardzo rozcieńczonym środkiem nadającym się właśnie do tego celu. Poza tym elektroliza sprzyja też powstawaniu chloru gazowego stosowanego w wybielaczach do tkanin. 

Jak wiadomo nas organizm radzi sobie bardzo dobrze z wszelkimi pokarmami, zarówno zasadowymi jak i kwaśnymi. Pijąc więc wodę alkaliczną, trafia ona do naszego żołądka, gdzie dzięki kwasowi żołądkowemu, natychmiast zostaje zobojętniona. Są bardzo rzadkie przypadki, gdzie woda taka pomaga. leczy np. w kwasicy metabolicznej. 

...