pytanie zadane 7 stycznia 2018 w Gry przez użytkownika

gra edukacyjna skojarzenia dopasuj pary

1 odpowiedź

odpowiedź 7 stycznia 2018 przez użytkownika

Gry typu skojarzenia, dopasuj czy połącz świetnie wpływają na rozwój umysłowy naszych nawet najmłodszych dzieci. Uczą łączyć w pary, ale przede wszystkim uczą spostrzegania i łącznia faktów ze sobą, następowania jednych rzeczy po drugich. 

Tego typu gry występują w wielu wersjach. Są takie jak ta przedstawiona na poniższych zdjęciach, gdzie musimy ułożyć, połączyć ze sobą pary obrazków pasujących do siebie. Muszą one logicznie się ze sobą łączyć lub po sobie następować np. małpa - banan, parasol - deszcz, lalka - misiu. Dziecko podczas gry uczy się też nazywania poszczególnych rzeczy, wydawania ich odgłosów (jeśli wydają), może też pokazywać swoje rzeczy jakie ma w domu i jakie są na obrazkach. My jako rodzice musimy też tłumaczyć dlaczego te dwa obrazki układamy tak, a nie inaczej. 

gra skojarzenia z alexandra

gra skojarzenia, gra dopasuj, gra logiczna


Nieco trudniejsza wersja gry w skojarzenia, składa się z trzech elementów. Zadanie dziecka jest takie samo jak w dwuelementowych układankach, z tym, że musi ono dopasować trzy elementy. Uczy się w ten sposób kojarzenia i łączenia faktów np. krowa-trawa-mleko, co ma oznaczać, że krowa je trawę i dzięki temu daje nam mleko itd. 

skojarzenia 3 elementowe

skojarzenia trzy elementy

Powyższe gry ćwiczą umiejętności wizualne, ale można również pobawić się z dzieckiem w gry dźwiękowe, takie jak Outside sounds, które uczą różnych rodzajów dźwięków.

...