seohost
pytanie zadane 29 grudnia 2017 w Dom i ogród przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 29 grudnia 2017 przez użytkownika

Z całą pewnością na tego typu ściany, czyli ściany z problemami, nie wystarczy nam zwykła farba, ponieważ grzyb spod takiej farby potrafi bez problemu ponownie wyjść i znów szpecić nasz pokój. 

Grzyb na ścianie powstaje z nadmiernej wilgoci, więc to jej należy się pozbyć w pierwszej kolejności. Powodem może być nieodpowiednia wentylacja pomieszczenia, zalanie, nieszczelna instalacja czy przemarzające ściany. Jeśli się już tego pozbędziemy, dopiero wówczas możemy przystąpić do pomalowania ściany. Podobne farby będziemy wybierać tez na ściany z zaciekami czy plamami, ale najpierw też musimy je dokładnie usunąć na zawsze. 

Dobrze jeśli chcemy pomalować pomieszczenie na ciemniejsze kolory, ponieważ one zakryją ewentualne miejsca, gdzie występował grzyb czy plamy. Jeśli zaś wybierzemy jasny kolor, to dobrze pomalować jest miejsca trudne najpierw farbą ochronno-dekoracyjną w białym kolorze, gdzie będzie ona stanowiła podkład po ostateczny kolor ściany. Do kuchni czy łazienki wybierajmy farbę w dowolnym kolorze, ale z przeznaczeniem do właśnie tych pomieszczeń. W pozostałych pomieszczeniach sprawdzą się też farby lateksowe

...