seohost
pytanie zadane 29 grudnia 2017 w Różne przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 29 grudnia 2017 przez użytkownika

Tęcza w naszej klasie powstała pewnego wiosennego, ale deszczowego dnia. Dzieci wpadły na ten wspaniały pomysł, podczas rozmów o pogodzie i figlach jakie nam płata. Poza tym niełatwo dostrzec tęcze w całej jej okazałości, więc postanowiliśmy, że zrobimy ją do naszej klasy jako element dekoracyjny.

Potrzebne będą: duży szary arkusz papieru pakowego, farby plakatowe, pedzle, kubeczki z wodą, ołówek, nożyczki.

Wykonanie: Na początku dzieci pomagają rozwijać i przytrzymywać papier na wszystkich bokach, by go rozłożyć. Możemy przykleić sobie ten papier do dwóch złączonych stolików, tak by nie ruszał nam się on podczas malowania.

Nauczycielka naszkicowała ołówkiem tęczę. Po uzgodnieniu z dziećmi uznaliśmy, że będzie ona miała 5 kolorów, wybranych przez dzieci, a na jej końcach narysowaliśmy chmurki.

Dzieci podziliły się na zespoły dwuosobowe. I tak najstarsze dzieci malowały pasek tęczy na kolor żółty, kolejne dwie osoby na kolor pomarańczowy, dalej czerwony, zielony i niebieski. Najmłodsza para dzieci malowała chmurki na biało.

Nauczycielka następnie czarną farbą obrysowała kontur tęczy oddzielając każdy kolor od siebie, a także obrysowała chmurki.

Po wyschnięciu pracy, dzieci przytrzymywały arkusz papieru, a nauczycielka wycięła go dokładnie z kartki. I tak tęcza zagościła w naszej klasie.

tęcza praca plastyczna tęcza duża na ścianę

...