pytanie zadane 29 grudnia 2017 w Różne przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 29 grudnia 2017 przez użytkownika

Z nadejściem wiosny w naszym domu pojawiły się dekoracyjne owady, które zbudziły się do życia. Dziś opiszę jak zrobić wiosenne owady do dekoracji sali przedszkolnej, klasy szkolnej lub pokoju dziecka. Dziecko może razem z nami wykonywać poszczególne elementy, a potem wybierać miejsce, w którym zostaną powieszone. 

BIEDRONKA

Potrzebne będą: Okrągły talerzyk, kartki w kolorach czerwonym i czarnym, nożyczki, klej, ołówek.

Wykonanie: Na początku na czerwonej kartce odrysowujemy trzy koła przykładając do kartki talerz, po to, by koła miały równą wielkość. Poza tym szybciej zrobimy to za pomocą talerza niż cyrkla, który też nie zawsze jest pod ręką. Narysowane koła wycinamy po linii.

Dwa z wyciętych kół składamy na połowę i przyklejamy do trzeciego koła, tak by zaokrąglenia koła były po zewnętrznej stronie. Będą to skrzydła biedronki. Z czarnego papieru wycinamy 4-5 małych kółek i naklejamy je na skrzydełka. Dodatkowo możemy wyciąć głowę biedronki z różkami (tak jak na zdjęciu) lub wycinamy czarne kółko, które składamy na pół i naklejamy na miejscu głowy biedronki.

Tak wygląda gotowa biedronka.

biedronka praca plastyczna

PSZCZOŁA

Potrzebne będą: Czarny i żółty papier lub papier dekoracyjny w czarno - żółte paski (do kupienia w każdej księgarni), nożyczki, klej, mazaki, brązowy papier.

Wykonanie: Jeśli nie mamy gotowego papieru - to rysujemy na czarnym papierze kształt tułowia pszczoły i wycinamy go. Następnie wycinamy z żółtego papieru cienkie paseczki, które naklejamy na wycięty wcześniej tułów. Pamiętajcie, że paski naklejamy pionowo i równo, nie po skosie.

Z reszty żółtego papieru wycinamy kółeczko, które będzie głową i skrzydełka. Natomiast z brązowego wycinamy różki i naklejamy je na głowie pszczoły. Ozdabiamy głowę mazakami, rysując oczy, nos i buzię.

I tak pszczoła jest gotowa.

pszczoła praca plastyczna

...