pytanie zadane 22 grudnia 2017 w Książki przez użytkownika Gość
Znacie jakąś książkę podobną tematycznie do Wilka z Wall Street? Lubie te klimaty i bym sobie coś podobnego poczytał.

1 odpowiedź

odpowiedź 22 grudnia 2017 przez użytkownika

Jest sporo książek w podobnej tematyce. Ja polecam książkę Ciemna strona Wall Street - Turney Duff, które jest w podobnej tematyce.

Autor Turney Duff opisuje swoją historię pracy tradera na Wall Street. Po studiach trafił na staż do firmy Morgan Stanley, następnie pracował jako trader w funduszach hedgingowych Galleon Group, a następnie Arus Partners i J.L. Berkowitz, które obracały akcjami na giełdzie za miliardy dolarów. Autor odsłania kulisy pracy w tego typu firmach, zdradzając ich czasami mroczne tajemnice.

Równocześnie Turney opisuje swoje życie prywatne, które jak to na pracownika Wall Street przystało jest bardzo "rozrywkowe". Okazuje się, że jest to ciąg spotkań w drogich restauracjach i klubach nocnych, które ubogacone są dużą dawką alkoholu i narkotyków. Niestety ta mieszanka sprawia, że autor upada życiowo dwa razy. Musi wtedy ratować się wyjazdem do ośrodka odwykowego.

Oczywiście pojawia się też wątek miłosny oraz przyjście na świat dziecka autora.

Książka ta od Wilka z Wall Street różni się tym, że jej bohaterem był zwykłym traderem (zarabiającym "tylko" setki tys. dolarów), a nie właścicielem firmy inwestycyjnej tak jak to było z Jordanem Belfortem w Wilku z Wall Street, który zarabiał miliony dolarów. Czytając te dwie książki, można dojść do wniosku, że mają wspólny mianownik. Historie mają podobne etapy od zera do milionera, wraz z późniejszym upadkiem,  potem otrząśnięciem się i ustatkowaniem. To tak w dużym skrócie, po więcej zapraszam do lektury książki.

Strona internetowa autora - http://turneyduff.com/

Jego Twitter - https://twitter.com/turneyduff

Oczywiście jest też więcej książek w tematyce Wall Street - http://lubimyczytac.pl/szukaj/ksiazki?phrase=wall+street&main_search=1

komentarz 1 czerwca 2020 przez użytkownika Gość
Generalnie ciężko znaleźć coś podobnego do wilka, bo mało takich historii było a jeszcze mniej zostało opisanych w książkach. Ale za to jest więcej książek z historiami inwestorów którzy dorobili się swoich majątków legalnie.
...