konto millenium
pytanie zadane 21 grudnia 2017 w Różne przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 21 grudnia 2017 przez użytkownika

Dziecko i samodzielne ubieranie się to coś co każdy z rodziców przeszedł lub co go czeka w życiu. Małe dzieci, zwłaszcza 2, 3-latki uczące się samodzielnego ubierania często się buntują, złoszczą i potrafią ubierać skarpetkę nawet pół godziny. Dlatego przydać się może kilka ważnych zasad. 

Po pierwsze pozwól dziecku wybierać w co ma się ubrać. Daj mu dwie bluzeczki i pozwól by wybrało, czy chce białą czy zieloną. Niech to będą dwie rzeczy, ale nie więcej bo będzie marudziło i jeszcze dłużej się zastanawiało.  Poza tym ubierając dziecko lub ucząc go samodzielności w tym, odwracaj jego uwagę. Możesz to zrobić np. opowiadając mu zabawną historię itp. 

Dzieci lubią zabawy w żartowanie, więc podczas gdy dziecko nie chce się ubierać, zażartuj i powiedz, że spodenki zakłada się na szyję czy na głowę. Dziecko natychmiast Cię poprawi. Pomocne w samodzielnym ubieraniu może okazać się też ubieranie przez dziecko najpierw lalki czy misia. Najważniejsze na koniec, czyli kupuj dziecku ubranka, które mu się podobają, w których będzie lubił chodzić. 

...