pytanie zadane 15 grudnia 2017 w Kuchnia przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 15 grudnia 2017 przez użytkownika

Przy zakupie mikrofalówki warto zwrócić uwagę nie tylko na jej wygląd zewnętrzny, ale również na parametry. Najważniejszym z nich jest jej moc. Kuchenka mikrofalowa o mocy 500-600 W będzie miała średnią moc, zaś taka 400-500 W to już moc bardzo niska. Czas przygotowania potraw w mikrofali o takiej mocy będzie więc stosunkowo wydłużony. 

smażenie frytek w mikrofali

Oczywiście przed zakupem dokładnie zapoznajcie się instrukcją i działaniem kuchenki, by wiedzieć o nie wszystko co jest istotne. Moim zdaniem najbardziej opłacalny będzie zakup mikrofalówki o mocy 650-700 W. W takiej kuchence dania przygotują się szybciej, dzięki czemu pobór prądu będzie krótszy i zużyje się go mniej. 

Zwróć tez uwagę na stopnie regulacji wyjściowej, tak by miała ona przynajmniej cztery takie stopnie, gdzie będą to np. 700 W, 360 W, 180 W i 90 W. Dzięki temu moc będzie można regulować i do delikatniejszych potraw stosować mniejszą moc. Standardem w mikrofalówkach jest już zegar oraz przyciski do ustawiania czasu pracy i mocy wyjściowej. Dobrze jeśli będziemy mieli możliwość ustawienia czasy zarówno w minutach, jak i sekundach. Są też kuchenki mikrofalowe wyposażone w tzw. karuzelę lub wiatraczek, czyli mechanizm obracający, który jest zamontowany do dan lub do górnej płyty mikrofalówki. Podczas pracy urządzenia karuzela się obraca, dzięki czemu potrawa jest przygotowana równomiernie. Dzięki temu nie musimy ręcznie obracać potrawy. 

...