pytanie zadane 5 grudnia 2017 w Gry przez użytkownika

puzzle drewniane dla dziecka rodzaje

1 odpowiedź

odpowiedź 5 grudnia 2017 przez użytkownika

Obecnie w sklepach jest całe mnóstwo puzzli drewnianych dla dzieci. Są duże, średnie, małe, a ja pokrótce je opiszę i przedstawię Wam jakie my mamy. Jednak zanim to chciałam napisać, że puzzle drewniane są świetne dla małych dzieci, ponieważ nie mają one możliwości ugryzienia puzzla, co możliwe jest przy puzzlach normalnych. Poza tym takie puzzle są trwałe, nie zginają się, nie niszczą, nie potrzebują pudełka, bo umieszcza się je na specjalnej tablicy, która zajmuje o połowę mniej miejsca niż pudełka od tradycyjnych puzzli. 

My posiadamy puzzle drewniane na dużych i małych tablicach, również drewnianych. Puzzle duże mają więcej elementów i są nieco trudniejsze do ułożenia. Tu akurat wersja z farmą i pojazdami. 

duże drewniane puzzle

Jeśli chodzi o mniejsze puzzle drewniane, to można znaleźć wersję:

- najłatwiejszą, gdzie dziecko po zdjęciu puzzli widzi cały obrazek i poszczególne elementy musi położyć na odpowiednie miejsca

łatwe puzzle drewniane z rysunkiem układanki

- średnio trudne, gdzie po zdjęciu ich z tablicy mamy mały rysunek całego obrazka do ułożenia na górze tabliczki

drewniane puzzle ze wzorem do ułożenia

- trudne, gdzie po zdjęciu puzzli z tablicy nie mamy nic do podpowiedzi i musimy układać obrazek całkowicie z pamięci

puzzle drewniane bez wzoru

Wybór drewnianych puzzli zależy więc w pełni od Was i Waszego dziecka. Polecam stopniowanie trudności oraz na początku odpowiednie wytłumaczenie o co w układaniu puzzli chodzi. Umiejętność układania puzzli przez dziecko ma wpływ na jego myślenie logiczne, wiązanie przyczynowo-skutkowe, kojarzenie i spostrzeganie, więc myślę, że puzzle powinny znaleźć się w każdym dziecięcym pokoju. 

drewniane puzzle dla dzieci wpływ puzzli na rozwój dziecka

komentarz 1 czerwca 2021 przez użytkownika anonimowy
ekologiczne te puzzle szybciej sie rozłożą niż plastikowe
...