pytanie zadane w Gry przez użytkownika

domino drewniane zwierzątka

1 odpowiedź

odpowiedź przez użytkownika

Pierwsze domino dla dziecka możemy kupić już, gdy dziecko ma około trzech lat. Wówczas dzieci bardzo szybko uczą się nowych rzeczy, interesują się nowymi zabawkami i grami, poznają zasady i szybko je łapią, są ciekawe świata. Moim zdaniem wówczas dobór domina dla dziecka jest prosty.

pierwsze domino dla dziecka domino drewniane

Domino powinno składać się z dużych elementów oraz być kolorowe. Znalazłam w sklepie domino drewniane. W drewnianym pudełeczku znajdują się drewniane prostokątne tabliczki, a na nich dwa rysunki (w moim przypadku są to zwierzęta, ale możesz wybrać inny motyw). Tradycyjne domino, czyli takie z oczkami do liczenia, polecam dla nieco starszych dzieci, ale to zależy od zainteresowania waszego dziecka liczeniem i możesz równie dobrze wcześniej już grać w domino normalne. 

drewniane domino dla najmłodszych dzieci

W domino dla dzieci gra się na takich samych zasadach, jak w tradycyjne domino. Różnica jest wyłącznie taka, że zamiast oczek mamy rysunki zwierząt. Dziecko może nazywać zwierzęta oraz wydawać jego odgłosy, co również uczy i utrwala całą grę. Domino drewniane dziecko może również układać samodzielnie, dopasowywać zwierzęta do siebie itp. 

pierwsze drewniane domino dla dziecka

...