revolut
pytanie zadane 4 grudnia 2017 w Różne przez użytkownika anonimowy
Jestem mamą 3-latka, który bardzo lubi rysować, malować, kolorować. Rysuje codziennie i zawsze chce, żeby jego prace wisiały w widocznym miejscu. Oczywiście wybieramy zawsze najładniejszą i wieszamy ją np. na lodówce, ale tych prac codziennie przybywa. Drogie mamy, jakie macie sposoby na przechowywanie dziecięcych rysunków?

2 odpowiedzi

odpowiedź 4 grudnia 2017 przez użytkownika

Gdy dziecko zaczyna tworzyć swoje dzieła, rysować, kolorować i malować, my jako rodzicie jesteśmy z niego bardzo dumni i szczęśliwi, że uczy się czegoś nowego. Nie tylko dziecko, ale również i my chcemy, by goście podziwiali talent naszych dzieci i chwalili jego obrazki. Niestety nie mamy później gdzie trzymać wszystkich jego prac, bo każda kartka to zajęte gdzieś miejsce. Natomiast jest pewne, że na pewno części z nich też nie wyrzucimy. 

Prace i rysunki dziecka możemy trzymać na lodówce, ale jej miejsce też jest ograniczone. Dobrym sposobem jest trzymanie ich w teczce, specjalnym kartoniku przeznaczonym tylko do prac dziecka, w szufladzie, koszulce na dokumenty, segregatorze. Natomiast gdy chcemy je uwidocznić możemy np. je powiesić. W tym celu do szafki czy innego wysokiego mebla przyczepiamy odcinek wełny czy innego grubszego sznurka. Do niego przyczepiamy prace za pomocą klamerek. 

przechowywanie prac dziecka miejsce na dziecięce rysunki

To tylko jedno rozwiązanie, ale jestem bardzo ciekawa jakie są Wasze sposoby. 

odpowiedź 1 lutego 2019 przez użytkownika

Innym miejscem do przechowywania dziecięcych rysunków mogą być papierowe rulony po ręczniku kuchennym papierowym. Taką rurkę można dowolnie ozdobić z zewnątrz, potem przeciągnąć przez środek nitkę bądź sznurek i zawiesić w dowolnym miejscu w domu. 

Rysunek dziecka zwijamy w rulon i wsuwamy do środka ozdobionej rurki. 

rulon po ręczniku papierowym

tutka po ręczniku kuchennym na prace dziecka

...