pytanie zadane 15 listopada 2017 w Gry przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 15 listopada 2017 przez użytkownika

Pudełko, z którego wyjmuje się przedmioty, ale najpierw się je dotyka bez patrzenia na nie i zgaduje co to jest, kojarzy mi się z moim dzieciństwem. Pamiętam jak bawiłam się w to z moim bratem i zawsze była to świetna zabawa. Wtedy takie pudełko robiliśmy sobie sami i ja dziś też wykonam je samodzielnie. Nie wiem czy są gdzieś gotowe pudełka do wyciągania do kupienia, ale ja nie znalazłam. Stąd też pomysł na własne pudełko Co jest w środku?

Tworząc swoje magiczne pudełko chciałam, by pełniło swoją rolę, ale też żeby druga osoba, która wkłada przedmioty miała dużo miejsca i swobodnie umieszczała je we wnętrzu kartonu. Zobaczcie jak zrobiłam swoje pudełko do zabaw. 

Na początku z kartonie w jego bocznej ścianie wycięłam otwór, który będzie później służył do wyciągania przez niego rzeczy. 

dziura w kartonowym pudełku

Następnie od środka na brzegach kółka przykleiłam taśmę dwustronnie klejącą. Do niej przykleiłam kawałek materiału, w który dziecko będzie wkładało rączkę po przedmioty. Może to być rękaw od starej bluzki. 

dziura w pudełku oklejona taśmą dwustronnie klejącą

rękaw bluzki przyklejony do otworu w kartonie

Na koniec karton po prawej stronie również okleiłam taśmą dwustronnie klejącą (można też posmarować klejem lub użyć samoprzylepnego papieru) i do niej przykleiłam niebieską bibułkę. 

pudełko magiczne do zabaw

pudełko do zgadywania co jest w środku

...