pytanie zadane w Fauna i flora przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź przez użytkownika

Cebulowe ogródki to miniogródki, w których rosną głównie kwiaty cebulowe. Należą do nich tulipany, narcyzy, krokusy, przebiśniegi, szafirki, hiacynty, śnieżniki czy szachownice kostkowe. 

Taki ogródek z cebulowych kwiatów sprawdzi się idealnie wiosną i latem, gdy kwitną takie rośliny. Plusem takiego ogródka jest to, że możemy go przenosić i ustawiać w różnych miejscach, więc jest to idealna opcja dla osób niezdecydowanych. 

Przed posadzeniem należy zwrócić uwagę na wysokość kwiatów, ich kolor i czas kwitnienia, by cała kompozycja ładnie wyglądała. Pięknie razem wyglądają rośliny dwuletnie takie jak: bratki, stokrotki i niezapominajki czy pierwiosnki. Możemy je zasadzić w balkonowej skrzyni, dużej donicy, naczyniach ceramicznych, plastikowych lub drewnianych. Trzeba tylko pamiętać, by wybrany pojemnik miał wysokość minimum 20 cm i otwory w dnie. Do wybranej donicy sypiemy najpierw 5 cm żwiru, który będzie pełnił rolę drenażu, na niego kładziemy cienką włókninę ogrodniczą lub 0,5 cm piasku i dopiero ziemię ogrodową. Cebulki kwiatowe muszą dobrze się ukorzenić, przed mrozami, dlatego należy je sadzić w drugiej połowie września.

...