pytanie zadane w Fauna i flora przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź przez użytkownika

Miniogródek jest idealnym rozwiązaniem pasującym na małe balkony, małe tarasy lub stoły. W jednym miejscu mamy takie roślinki jakie chcemy, a tym samym nie zabiera nam on dużo miejsca. Miniogródek można zrobić z większej donicy, kamieni i skalnych roślin.

Roślinki sadzi się w pojemnikach, które koniecznie muszą mieć otwór w dnie, by spływał nadmiar wody. Sama duża doniczka do ogródka musi być mrozoodporna, by mogła służyć nam całym rokiem. Pojemnik, w którym będziemy mieć nasz miniogródek należy ustawić w wybranym miejscu na samym początku, ponieważ później ciężko będzie go przenieść, gdyż zrobi się ciężki. Do niej na samo dno wsypujemy żwir, potem kładziemy wełnę mineralną, piasek i na końcu ziemię. Trzeba pamiętać, by główna donica również miała otwór wentylacyjny w swoim dnie. Sadzimy roślinki, a na powierzchni układamy kamienne ozdoby.

Rośliny w miniogródkach będą rosły wolniej, ponieważ mają mało ziemi i miejsca. Po upływie kilku lat rośliny przestają się rozrastać, ponieważ korzenie rozrosły się już w całej jej powierzchni. Po 5 latach rośliny należy wyjąć, przyciąć im korzenie, wymienić ziemię na nową i posadzić znów. Robimy to na przedwiośniu, ponieważ rośliny wtedy znajdują się w stanie spoczynku. 

...