pytanie zadane w Dom i ogród przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź przez użytkownika

Rośliny balkonowe najlepiej rozwijać się będą w doniczkach, skrzynkach lub skrzynkach z podwójnym dnem. Pamiętać trzeba, że wybierając skrzynki lub donice, muszą one mieć otwory w dnie, co zapewni, że korzenie rośliny nie będą gniły, ponieważ nadmiar wody będzie spływał na podstawkę. 

Na balkonie możemy ustawić pojemniki, które będziemy na nim trzymać przez cały rok. Wówczas muszą to być pojemniki ciężkie i mrozoodporne (donice z siatkobetonu, z kamionki). Plastikowe lub gliniane (terakota, wiklinowe kosze) doniczki musimy na czas zimy chować. 

Jeżeli nie mamy ochoty na często podlewanie roślin, zwłaszcza latem, gdy musimy robić to często, możemy zastosować pojemniki/doniczki z podwójnym dnem. To również dobre rozwiązanie, gdy planujemy kilkudniowy wyjazd. Skrzynki takie choć są droższe od zwykłych skrzynek, na pewno na dłużej nam posłuży. Poza tym rośliny lepiej rosną w takich doniczkach, bo korzenie mają stały dostęp do wody. Minusem jest jedynie to, że podczas ulewy woda napełnia się do doniczek i nie ma z nich ujścia. Dlatego taką doniczkę trzeba przechylić i wylać jej nadmiar. 

...