pytanie zadane 5 listopada 2017 w Gry przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 7 listopada 2017 przez użytkownika

Chusta animacyjna jest wspaniałym narzędziem do pracy i zabawy z dziećmi w każdym wieku, a powiem jeszcze, że i dorośli się będą świetnie bawić. Z chustą animacyjną można ćwiczyć/bawić się zarówno w grupie, jak i indywidualnie lub w parach. Poniżej wypisze kilka przykładowych zabaw, które możecie dostosować w miarę potrzeb do Waszej grupy.

1. Dzieci trzymając chustę unoszą ją jak najwyżej i opuszczają. Mogą też ją unosić i szybko się pod nią schować. Dzieci mogą również unieść ją na wysokość pasa i naciągnąć tak, by była nieruchoma.

2. Unoszenie chusty kolejno przez dzieci, by utworzyć meksykańską falę.

3. Dzieci mogą mieć przypisane sobie nazwy owoców. Unoszą chustę i pod nią wbiegają tylko dzieci, które są np. jabłkiem. Nazwy wywołuje prowadzący.

4. Dzieciom przypisuje się odpowiednie kolory, mogą też siedzieć na poszczególnych kolorach chusty. Gdy prowadzący wywoła np. czerwony to te osoby obiegają chustę i siadają na miejsce.

5. Dzieci siedzą na chuście i próbują się w nią całkowicie zapakować, zrobić z siebie paczkę.

6. Dzieci trzymają chustę, na której leży piłka. Na sygnał próbują ją wystrzelić, podrzucić do góry.

7. Dziecko siedzi na środku chusty, a pozostała grupa trzymając chustę za uchwyty, chodzi dookoła i owija siedzące w niej dziecko. 

8. Wystrzeliwanie i łapanie miękkich i lekkich przedmiotów z chusty.

9. Rzucanie na chustę woreczkami, gdzie każdy kolor jest inaczej punktowany (coś na zasadzie tarczy strzeleckiej).

10. Zwijanie dziecka w chustę, jak naleśnika.

11. Dzieci siedzą i trzymają chustę na wysokości brody. Pod nią znajduje się jedna osoba (rekin), który pływa i wciąga jedną z siedzących osób pod chustę (wodę).

12. Dzieci trzymając chustę, muszą poruszać się w rytm muzyki.

13. Dzieci tańczą wkoło chusty do muzyki, a gdy ta umilknie stają na wskazanym przez prowadzącego kolorze.

14. Grupa dzieci podzielona jest na dwa zespoły. Jeden z nich trzyma chustę i na znak prowadzącego musi złapać a nią jak najwięcej dzieci z drugiego zespołu.

15. Dzieci trzymając chustę muszą tak nią kierować, by znajdująca się na niej piłka, wpadła do środka.

16. Dzieci zwijają chustę w jak najmniejszy pakunek. 

17. Dzieci trzymają chustę na wysokości brody i zamykają oczy. Prowadzący dotyka jedno dziecko za ramię, po czym ono chowa się pod chustę. Reszta grupy otwiera oczy i próbuje zgadnąć kogo nie ma.

18. dzieci leżą na chuście i wykonują jednocześnie polecenia prowadzącego np. turlamy się w prawo, trzymamy się za ręce, wstajemy itp.

...