pytanie zadane 27 października 2017 w Zdrowie i uroda przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 27 października 2017 przez użytkownika

Siarka to makroelement mający wielki wpływ na nasz organizm. Jest niezbędnym składnikiem mineralnym dla organizmu. Siarka jaką zawieramy w sobie stanowi około 100 g i większość jej znajduje się w skórze, ścianach naczyń i chrząstkach. 

Ma ona działanie rewitalizujące, wpływa pozytywnie na stawy, chrząstki stawowe, leczy skórne schorzenia, działa odtruwająco, regenerująco, uodparniająco i opóźnia starzenie. 

Niedobór siarki objawia się twardymi włosami, które też często wypadają, brakiem jędrności skóry, podatnością na łuszczycę, łamliwością paznokci oraz dolegliwościami stawowymi. Poza tym jej brak wpływa też na nasz stan emocjonalny. Dlatego też należy te braki uzupełniać, by nasz organizm zaczął dobrze funkcjonować. Wówczas poprawi się metabolizm, poprawią się procesy leczenia chorób przemiany materii, obniży się poziom cholesterolu i trójglicerydów oraz kwasu moczowego. 

Brak odpowiedniej ilości siarki w naszym organizmie można wyrównać dietą bogatą w ten pierwiastek lub przyjmowaniem suplementów. Pomóc też mogą kąpiele siarczkowe, gdzie jony siarki bardzo dobrze wchłaniają się przez skórę, działają regenerująco na tkankę łączną. 

...