dhosting
pytanie zadane 25 października 2017 w Różne przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 30 października 2017 przez użytkownika

Podobno z badań naukowców prowadzonych w państwach zachodnich wynika, że owszem miałoby to pozytywny wpływ na ekonomię, ale również na dzieci, które chodzą spać coraz później. 

Młodzież i dzieci jest bardzo aktywna właśnie w godzinach wieczornych, dlatego też chodzą one spać późno, a nawet bardzo późno. Rano wiąże się to z niewyspaniem, a niewyspanie w szkole ma odbicie w wynikach w nauce. Właśnie dlatego naukowcy twierdzą, że można by przesunąć lekcje w szkołach o pół godziny lub godzinę później. 

Badacze, psycholodzy, pedagodzy i neurolodzy z RAND Corporation z USA opublikowali swoje wyniki w raporcie firmowym. Mówią one o tym, że amerykańscy uczniowie szkół średnich śpią około 7-7,5 godziny, gdzie norma dla nich powinna wynosić 8,5-9 godzin snu, ponieważ w tym wieku sen jest na wagę złota. Badania te mówią też, że gdyby nastolatki spały godzinę dłużej, wyniki w nauce byłyby o 10-15% lepsze. To ciągnie za sobą dostanie się na lepsze studia, lepszą pracę, lepsze zarobki w przyszłości. 

Pod względem ekonomicznym, gospodarka amerykańska mając lepszych pracowników, zyskałaby 83 miliony dolarów w ciągu dekady zysku. Prócz tego poprawiłoby się też nasze zdrowie. 

...